Xiaomi, Hindistan'ı Küresel Bir Üretim Merkezi Yapmak İstiyor - TeknoDiot.com

Xiaomi, Hindistan’ı Küresel Bir Üretim Merkezi Yapmak İstiyor

Abone Ol 

Çin merkezli Xiaomi, Hindistan’da üretilen ürünleri diğer ülkelere ihraç ediyor. Bu durumu bir numara yapmak için kolları sıvamış durumda.

Son Xiaomi açıklamalarına göre, şirketin zaten Hindistan’da 7 fabrikası var ve bu ülkede satılan akıllı telefonların %99’undan fazlası üretiliyor.

Xiaomi Başkan Yardımcısı ve Xiaomi Hindistan Başkanı Manu Kumar Jain, Hindistan’ın Xiaomi’nin küresel üretim merkezi olabileceğini söyledi. Böyle bir durumda, şirket Hindistan’da üretilen ürünleri diğer ülkelere ihraç edebilecektir.

Xiaomi, Hindistan'ı Küresel Bir Üretim Merkezi Yapmak İstiyor

Şu anda, Xiaomi Corporation “Hint” Xiaomi akıllı telefonlarını Bangladeş ve Nepal’e ihraç etmek için küçük bir pilot program başlattı. Buna ek olarak, Xiaomi’nin akıllı telefonları test etmek için yeni laboratuvarlar açacağına dair öneriler var.

Hindistan’da yerel Xiaomi akıllı telefonlarının üretimi ile ilgili olarak, şirket şu anda Tayvanlı Foxconn ve Singapore Flex ile yedi tesisinde işbirliği yapıyor.

Buna ek olarak, Hindistan’da satılan akıllı telefon şarj cihazları, USB kabloları ve piller de neredeyse% 100 yerli üretiliyor. Akıllı TV’lerle ilgili olarak şirketin Tirupati, Andhra Pradesh’de Dixon Technologies ile işbirliği içinde bir akıllı TV fabrikası var. Aynı zamanda Xiaomi, Hindistan’da bu ülkede satılan televizyonların% 85’ini üretiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu