Tiktok Takipçi Satın Al

Xiaomi Dünya Çapında Akıllı Bileklik Pazarına Hakim!

Canalys’den gelen yeni raporlara göre 2019’un üçüncü çeyreğinde global olarak %65 büyüme sağlayan akıllı bileklik pazarının hakimi Xiaomi oldu.

Apple, özellikle de AirPods’ların popülaritesinin artmasıyla birlikte giyilebilirlik endüstrisinin hakimi. Canalys’in yeni raporuna göre pazarın sahibi değişti. Global olarak, bu yılın üçüncü çeyreğinde akıllı bileklik pazarına Xiaomi hakim olduğu açıklandı.


Üçüncü çeyrekte, Xiaomi dünya çapında sevkiyatların çoğunu, yıllık %74,4’lük büyüme ve %27 pazar payına ulaşarak 12,2 milyon adet sevkiyat gerçekleştirdi. Xiaomi’nin büyümesinin sebebi “Güçlü yurtiçi performans ve hızlı yurtdışı genişlemesi” olarak gösterildi. Apple, satışlarının %60’ının en yeni Apple Watch Serisi 5’e atfedildiği için %15 pazar payıyla sıralamada ikinci oldu.

Xiaomi Dünya Çapında Akıllı Bileklik Pazarına Hakim!

Huawei 5.9 milyon adet ve %13 pazar payı ile üçüncü sırada yer aldı ve Çin’de artan satışlar sayesinde yıllık %243 büyüme sağladı. Fitbit pazarın %8’ini oluşturuyordu ve geçen yıla göre fazla büyüme sağlayamayan tek satıcıydı. Samsung, giriş seviyesi Galaxy Fit sayesinde Asya’daki satışlarda %6’lık pazar payıyla beşinci oldu.

İlgili Makaleler

Xiaomi Dünya Çapında Akıllı Bileklik Pazarına Hakim!

Asya’da (Çin dahil değil), Fitbit, Samsung ve Xiaomi’nin bir süredir hakim olduğu düşük maliyetli bileklik segmentine fiyatları daha ucuz yaparak pazara başarı ile girdiler. EMEA (Avrupa ve Orta Doğu) segmentinde, Xiaomi’nin düşük maliyetli spor bileklikleri ile Avrupa’yı sararak satışlarını gerçekten artırdı.

Son olarak, Çin’de, Xiaomi %60 oranında büyürken, Huawei geçen yılki %290 artışla geride kaldı. Huawei’nin büyümesinin büyük bir kısmı, akıllı telefon satışlarını artırmak için düşük kaliteli bilekliklerle donatılmasından kaynaklanıyordu. “Huawei, Watch GT serisiyle büyüme hızını sürdürmek için artan zorluklarla karşı karşıya kalacak, çünkü yeni özellikler ve uzun vadede güncellemeleri gerçekten artırabilecek daha güçlü kullanım durumları ortaya çıkarmak zorunda kalacak” dedi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu