Xiaomi, Dakikada 60 Akıllı Telefon Üretebilen 5G Fabrikası Kuruyor! - TeknoDiot.com

Xiaomi, Dakikada 60 Akıllı Telefon Üretebilen 5G Fabrikası Kuruyor!

Abone Ol 

Bugün Pekin’de gerçekleşen 2019 Dünya 5G kongresinde Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, şirketin şu anda oldukça verimli ve otomatik bir devasa 5G fabrikası kuracağını açıkladı.

Xiaomi CEO’su Lei Jun bugün erken saatlerde etkinlikte yaptığı açılış konuşmasında, açılması planlanan 5G fabrikasının ayda 1 milyon akıllı telefon üretme yeteneğine sahip olduğunu açıkladı.

Şu anda Pekin Ekonomik ve Teknik Gelişim Bölgesi’nde inşa edilen Xiaomi fabrikası, geniş bir 5G ağına sahip olacak. Otomatik üretim hatları ve büyük veriler sayesinde fabrika dakikada 60 akıllı telefon üretebilecek. Ve bu da geleneksel fabrikalardan %60 daha fazla üretkenlik sağlayacak. Fabrikanın inşaatı Aralık 2019’a kadar bitecek ve yakında yaklaşık bir milyon Mi amiral gemisi akıllı telefonun üretimine başlanacak.

Xiaomi, Dakikada 60 Akıllı Telefon Üretebilen 5G Fabrikası Kuruyor!

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Lei Jun ayrıca, 5G’nin önümüzdeki yıl azalan akıllı telefon endüstrisine taze bir destek vereceğini de sözlerine ekledi. Xiaomi 5G’de büyük bahis oynuyor. Şirketin önümüzdeki yıllarda güçlü bir IoT + 5G stratejisi var ve 2020’de en az 10 adet 5G akıllı telefonu piyasaya sürmeyi planlıyor. Aslında Çin’de 300 dolardan fazlaya mal olan tüm Xiaomi akıllı telefonlar, 5G’yi destekleyeceklerini açıkladı. IoT stratejisi, bu yıl 11/11 satışlarında geçen yıla göre %148 artışla 5.55 milyon IoT cihazı satan Xiaomi ile de güçleniyor.

Göz atın:   Creathon Girişimcilerle İletişim Uzmanlarını Buluşturuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu