Xiaomi, 108MP Çözünürlükte Kameraya Sahip Dört Telefon Geliştiriyor

Ne zaman Samsung 108MP sensörünü duyurdu. Xiaomi ve ISOCELL Bright HMX sensörünün yakında bir Xiaomi telefonunda tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi Mi MIX 4 amiral gemisi olduğuna inanıyor. Ancak, yeni bulgular Xiaomi’nin 108MP sensörlü en az dört telefonda çalıştığını ortaya koydu.

Bu yeni bulguların kaynağı MIUI Callery Uygulamasında bu yayınlanmamış telefonların kanıtlarını bulan XDA-Developers. Onlara göre, MIUI Galeri Uygulaması 108MP fotoğrafları tam çözünürlükte görüntülemek için destek eklenecek.

Bu uygulama özellikle özelliği “tucana”, “draco”, “umi” ve “cmi” olarak adlandırılan dört aygıt tarafından destekleniyor. Bu cihazlardan herhangi biri aslında Xiaomi ve Redmi markası altında piyasaya sürülebilir. Ancak, XDA-Developers, bu cihazlardan hiçbirinin Mi MIX 4 olmadığını bildirmiş durumda.

Xiaomi, 108MP Çözünürlükte Kameraya Sahip Dört Telefon Geliştiriyor

Bu cihazların özellikleri şu anda bilinmemektedir ve yakında piyasaya sürülüp düşmeyecekleri de bilinmemektedir. Yıl sonuna kadar devam etmek için hala dört ay var ve Xiaomi ve Redmi’nin yeni cihazlar duyurmadığına eminiz.

Bu telefonlara güç veren sensör, Samsung ISOCELL Bright HMX olacağı tahmin ediliyor. Çünkü diğer hiçbir kamera üreticisi 108MP sensörünü açıklamamıştır. Mi MIX 4‘ün 108MP sensörlü ilk telefon olması bekleniyor ancak hala bunun kanıtı bulunmuyor.

İLGİLİ İÇERİK:  Canon’dan 8K Çözünürlüğe Sahip EOS R5
Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu