Tiktok Takipçi Satın Al

ASUS ROG Phone 8 Serisi Geliyor: 24GB RAM, Snapdragon 8 Gen 3…

ASUS ROG Phone 8 serisi için hazırlıklara başladı. Asus'un X hesabında paylaşılan bir görselde, telefonun arka kamera düzeninde yeniden tasarım olduğu görülüyor.

Asus, oyun severlere yönelik ROG (Republic of Gamers) telefon serisiyle tanınan bir şirkettir. Şirket daha önce ROG Phone 7’yi piyasaya sürmüştü ve şimdi sadece sekiz ay sonra ROG Phone 8’i tanıtmaya hazırlanıyor. Asus’un X hesabında paylaşılan bir görselde, telefonun arka kamera düzeninde yeniden tasarım olduğu görülüyor. Telefonda muhtemelen oyun odaklı birkaç gelişmeyi içeren Qualcomm’un yeni Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti bulunacak.

Oyun odaklı telefonlar günümüzde mevcut olsa da, güçlü bir amiral gemisi kadar yaygın değillerdir. Ancak oyuncular için bir şeyler sunmaya devam eden az sayıda şirketten biri Asus’tur. ROG (Republic of Gamers) telefon serisi altında, şirket yıllık olarak güçlü telefonlarını piyasaya sürüyor, ancak fiyatı oldukça yüksektir. Bu yılın ROG Phone 7’sini sevdik ve 2022’nin oyun telefonu unvanına sahip oldu. Şimdi, ROG Phone 8’in yakın bir zamanda piyasaya sürüleceğine dair resmi bir onay ve telefonun bir küçük açısıyla birlikte resmi bir açıklama aldık.


Asus, X hesabı aracılığıyla iyi haberleri duyurdu ve buna bir duyuru görseli eşlik etti. Kullanılan etiketler ve görsel üzerindeki metin, bir sonraki neslin ROG Phone 8 olarak adlandırılacağını gösteriyor, ancak bu yıl ROG Phone 7’de olduğu gibi Ultimate bir versiyonun olup olmayacağı belirsizdir.

ASUS ROG Phone 8 Özellikleri Neler?

ASUS ROG Phone 8 Serisi Geliyor: 24GB RAM, Snapdragon 8 Gen 3... us rog

 

Açılış görseli, arka kamera düzeninin yeniden tasarlandığına işaret ediyor. Bir kamera (muhtemelen birincil sensör) adağın sol tarafına yerleştirilmiş ve sağ tarafta dikey olarak hizalanmış iki sensör tarafından çevrelenmiştir. Buna karşılık, ROG Phone 7’de yatay olarak hizalanmış bir üçlü kamera kurulumu bulunmaktadır. Bu, tasarım departmanında şirketin olayları hareketlendirmek için yaptığı bir değişiklik olabilir, çünkü düzen birkaç döngü boyunca aynı kalmıştır.

Beklenildiği gibi, burada pek fazla donanım bilgisi verilmiyor, ancak önümüzdeki günlerde ve haftalarda bu özellikler hakkında bazı ipuçları elde etmek için sızıntılara güvenebiliriz. Asus, ROG markalı oyun telefonlarında genellikle en son ve en iyi Qualcomm yonga setini birleştirmeyi tercih eder, bu yüzden Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin tercih edileceği tahmin edilebilir.

Qualcomm, yeni yonga setinin “konsol-tanımları” yeteneklere sahip olduğunu iddia ederken, artırılmış Adreno GPU’su ise sırasıyla verimlilik ve performansta %25 artış sunmaktadır. Snapdragon 8 Gen 2’nin donanım hızlandırmalı ışın izleme özelliği de yeni Qualcomm mobil yonga setiyle birlikte bir yükseltme almaktadır. Bu faktörler göz önüne alındığında, ROG Phone 8, 2024 yılında yenilecek oyun telefonu olabilir.

ROG Phone 7’nin bu yıl Nisan ayında tanıtıldığını belirtmek gerekir, bu nedenle eğer bu takvim geçerliyse, ROG Phone 8’in raflarda görünmesi için biraz beklememiz gerekebilir. Ancak, Samsung gibi markalar Snapdragon 8 Gen 3 destekli Galaxy S24 serisini Ocak ortasında piyasaya sürmeyi planlıyor, OnePlus da bu hafta yeni Qualcomm yonga setini içeren amiral gemisini tanıttı, ancak şu anda sadece Çin’de mevcut. Asus’un erken bir gösterimi, lansman zamanının birkaç ay geri çekilmesine işaret ediyor, ancak bunu beklememiz gerekecek.

ROG Phone 7’den oldukça etkilendik, ancak ekran çözünürlüğü gibi alanlarda daha iyi olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca, ROG Phone 7’nin 1.000 dolarlık başlangıç fiyatını ve Ultimate versiyonu için 1.400 dolara çıkan fiyatını gözden geçirmesini umuyoruz. ROG oyuncu amiral gemisine gerçek rakip olan Nubia Redmagic 8 Pro, benzer donanıma sahip olmasına rağmen 649 dolardan başlamaktadır.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu