Xbox Series X, Windows Oyunlarını Oynatabilir - TeknoDiot.com

Xbox Series X, Windows Oyunlarını Oynatabilir

Abone Ol 

Microsoft’un yeni nesil Xbox ürününün onaylanmış özelliklerinden biri, ilk gün geriye dönük uyumluluk sunmasıdır. Yani Xbox Series X oyun konsolu, Windows oyunlarını oynatabilir durumda olacak.

takipçi satın al
takipçi satın al

Bu, Xbox One oyunları kitaplığı olan oyuncuların oyunlarını yeni konsolda oynarken hiçbir sorun yaşamaması gerektiği anlamına gelir. Ancak, Game-Experience.it’ten yeni bir rapor, daha fazla şey olabileceğini düşündürmektedir.

Rapora göre, yeni nesil Xbox Series X‘ın “Windows Modu” adlı bir özellik aracılığıyla Windows tabanlı oyunları gerçekten destekleyebileceğini iddia ediyorlar.

Xbox Series X’da Windows oyunları oynanabilecek

Bu, esasen konsolun Windows 10‘u başlatmasına ve Windows tabanlı oyunları ve uygulamaları çalıştırmasına izin verecek, ancak ne kadar belirsiz olduğumuza rağmen, sadece oyun oynamak için mi yoksa Xbox Series X’in kendisini gerçekten dönüştürebileceği gibi tam teşekküllü bir PC diyebiliriz.

Buna ek olarak, rapor, Steam ve Epic Game Store gibi mağaza önlerinin kullanılabileceğini ve oyuncuların konsoldan oyun oynamak için Steam ve Epic Games Store kütüphanelerine erişebilecekleri Xbox oyuncularına erişebileceğini iddia ediyor.

Çünkü Microsoft neden pazarlarını bir rakibe isteyerek bıraktı, değil mi? Her durumda, muhtemelen bir tuz tanesi ile almak en iyisidir, ancak umarım yakında daha fazla ayrıntıya sahip olacağız.

Xbox Series X, Windows Oyunlarını Oynatabilir

Göz atın:   Anket: Yetişkinlerin %26'sı YouTube'dan Haber Alıyor

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!