Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox Series X ve Series S Ön Siparişleri Başlıyor

Xbox Series X, Series S ön siparişleri 22 Eylül'de Hindistan'da başlayacak

Microsoft, Xbox Series X ve Series S için ön siparişlerini 22 Eylül’de 37 ülkede başlayacağını ve ön siparişlerin sabah 9’da Hindistan’da olacağını duyurdu.

Microsoft, Xbox Series X ve Series S için ön siparişlerin 22 Eylül’de başlayacağını duyurdu. Çok beklenen oyun konsolları Xbox Series X, Series S birkaç gün önce tanıtıldı ve şimdi alıcılar kapmak için sabırsızlanıyor.


Ancak Microsoft, Hindistan fiyatını ve oyun konsollarının kullanılabilirliğini açıkladığı sürece bekleme o kadar uzun sürmeyecek gibi görünüyor. Microsoft, Xbox Series X ve Series S için ön siparişlerin 22 Eylül’de 37 ülkede başlayacağını ve ön siparişlerin sabah 9’da Hindistan’da yayınlanacağını duyurdu.

Xbox Series X Fiyatı ve Xbox Series S Fiyatı

Xbox Series X ve Series S‘nin Hindistan fiyatları ön sipariş tarihlerinin yanı sıra açıklandı. Dolayısıyla, Xbox Series X fiyatı ile karşımıza çıktı. Microsoft resmi olarak konsolun fiyatının tam 499 dolar olacağını açıkladı. Türkiye’de vergisiz bir şekilde yaklaşık 3.700 TL vergiler ile 7.000 TL’ye satılması beklenen bu konsol, 10 Kasım tarihinde satışa sunulacak.

Xbox Series X’in fiyatı daha yüksek olsa da, Xbox Series S oyun odanızda bir yer sağlayabilir. Ancak fiyat farkı bazı donanım ve performanstan kaynaklanıyor. Xbox Series X ve Series konsolları, sırasıyla 3,8 GHz ve 3,6 GHz saat hızlarına sahip 8 çekirdekli AMD Zen 2 CPU ile çalıştırılır.

Xbox Series X ve Series S Ön Siparişleri Başlıyor

Xbox Series S ve Series X arasında büyük bir fark olmasa da, GPU gücü iki cihazda aynı değil. Saniyede trilyon kayan nokta işlemi veya teraflop ölçülüyorsa, Xbox Series X, Xbox Series S’yi açıkça geride bırakıyor. 

Bazı temel özellikler söz konusu olduğunda, Xbox Series X, 120 fps yükseltme mevcutken 60 fps’de 4K akışı destekler. Xbox Series S, 60 fps’de 1440p akışı desteklerken, bunda da 120 fps yükseltme seçeneğini alıyor.

İki cihazın hafızasında ve depolanmasında da önemli bir fark var. Xbox Series X, 16 GB GDDR6 RAM ve 1 TB SSD depolama alanına sahiptir, ancak Xbox Series S 10 GB RAM ve 512 GB SSD’ye sahiptir. Her ikisi de 1 TB’a kadar USD HDD genişletmeyi destekler.

Xbox Series X ve Series S Ön Siparişleri Başlıyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu