Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox Scarlett Hatalardan Arınmış Olacak

Microsoft, yaklaşan Xbox Project Scarlett’ in hem fiyatlaması hem de yetenekleri söz konusu olduğunda Xbox One’ ı başlatma deneyiminden çok şey öğrendi ve bu konsolda yaptığı hataları yinelemek istemiyor.

Microsoft’un Xbox başkanı Phil Spencer, şirketin mevcut konsol jenerasyonundan çok şey öğrendiğini belirtti. Spencer, “Xbox One neslinden çıkarılan ders olarak, güç ya da fiyat konusunda yetersiz kalacağımızı söyleyebilirim. Bu neslin başlangıcını hatırlarsanız, yüz dolar daha pahalı ve evet daha az güçlüydük. Pazar lideri olmak için bu liderlik ekibiyle yerinde Proje Scarlett‘ i başlattık.” dedi.


Xbox One, yüksek fiyatı nedeniyle lansman sırasında eleştiriye maruz kaldı. Konsol, daha pahalı hale getiren ancak insanların gerçekten kullanmadığı bir dizi özelliğe sahipti. Evet, doğru, Kinect hakkında konuşuyoruz.

Sonunda Microsoft, Kinect entegrasyonunu kaldırdı ve fiyatı biraz düştü. Ancak bu noktada, daha güçlü PS4 daha uygun bir konsol haline geldi. Microsoft oldukça hızlı bir şekilde yenilgiyi kabul etti. Bu sefer Microsoft, bu hataları düzeltmeye büyük önem veriyor özellikle Sony‘ nin PS5′ i ile başa baş gidebilmesini sağlamak için. Ancak, bu kesinlikle Xbox Scarlett’ in ucuz olacağı anlamına gelmiyor bu sadece fiyatın konsolun gücüyle orantılı olacağı anlamına geliyor.

Xbox Scarlett Hatalardan Arınmış Olacak

Bu yılın başlarında Windows Central ile yapılan röportajda, Microsoft‘ un program yönetimi direktörü Jason Ronald, fiyatlandırmanın nasıl değerlendirileceğini de içeren Xbox Scarlett’in lansman planları hakkında konuştu.

Ronald, “Bir konsol için makul fiyat noktalarının ne olduğunu ve müşterilerin bu konuda ne beklediğini anlıyoruz” dedi. “Aynı zamanda size yenilikler yapıyoruz, bunun bazılarının sınırlarını zorluyoruz. Bu noktada fiyat hakkında herhangi bir ayrıntı paylaşmıyoruz ya da daha ayrıntılı özellikleri paylaşmıyoruz. Ancak, inşa ettiğimiz şeye çok güvendiğimizi, konsol oyunlarının beklentileri için yeni bir bar oluşturacak bir şey olduğunu söyleyebilirim. ” dedi.

Başka bir deyişle, Xbox Scarlett ucuz olacak gibi görünmüyor, ancak Microsoft’ un yeni nesil konsolun fiyat etiketinin haklı olmasını sağlamak için istekli olduğu anlaşılıyor. Xbox Project Scarlett, 2020 yılının sonlarında piyasaya sürülecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu