Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox Series X Gizemli Özelliği Onaylandı

Takvim 2020’ye döndükten sonra, spekülasyon ve söylentiler yeni nesil konsol planlarının etrafında dönmeye devam ederken tüm gözler Microsoft ve Sony’ye odaklandı.

Her iki şirket de şimdilik sessiz kalmaya devam ederken, söylentiler büyük ölçüde bilgi boşluklarını doldurmak için kaynak oldu ve bu da yeni konsolların her birinde neler olabileceği veya olmayabileceği konusunda çok sayıda hayran spekülasyonuna yol açtı.


Son zamanlarda, gizemli bir bağlantı noktasının tartışılması, Xbox Series X‘in sızdırılmış bir görüntüsünden ortaya çıkmaya başladı ve ne olabileceğine dair birçok vahşi teoriye yol açtı.

Spekülasyonu dinlendirmeye çalışan Microsoft içeriden Brad Sams, gizemli portun aslında ne için olduğunu ortaya koydu. Sams’e göre Xbox Series X, bu bağlantı noktasının kullanılmasıyla genişletilebilir depolama alanına izin verir. Bu sayede Microsoft, artan oyun kurulumu ve sınırlı sabit sürücü boyutları için potansiyel bir çözüm sunuyor.

Bu genişletilebilir bir depolama bağlantı noktasıysa, boyutu topluluktaki bazı kaşları kaldırdı. Ne yazık ki, belirli bir ayrıntı yok, ancak yine de hayranlar, daha yaygın bir seçenek yerine bir CFExpress kartının boyutlarına dayanarak tescilli olabileceğini düşünüyorlar.

Xbox Series X

Xbox Series X Gizemli Özelliği Onaylandı

Ancak Microsoft‘un sabit disk alanı için bir geçici çözüm sunduğu, sahipleri, daha önce sahip olunan bir cihazı takmak yerine bağlantı noktasını kullanmak için çok özel Microsoft aksesuarları satın almaları gerekir.

Bu bazı tüketicileri hayal kırıklığına uğratırken, diğerleri genişletilebilir depolama teorisini tamamen reddediyor. Bazıları buna sadece bir hata ayıklama birimi bağlantı noktası denir ve konsolun perakende sürümünde görünmez. Ne olursa olsun, Microsoft nihayet ve resmi olarak konsolu tam olarak gösterene kadar hayranlar haberi bir tane ile almalıdır. İle Sony önümüzdeki haftalarda bir duyuru yapması beklenen veya ay, bu haber çok uzakta olmayabilir.

Birçok taraftar için, birinci taraf özel oyunlarının dışında, her iki sistem için daha önemli özelliklerden biri fiyat olacaktır. Raporlara inanılırsa, Sony‘nin Microsoft’un yaklaşmakta olan Xbox Series X‘e nasıl fiyat verdiğini görmek için beklediği için yeni nesil konsolların bu yönü taşlanmayabilir. Sony’nin kıdemli EVP ve CFO’su, Hiroki Totoki şirketin rekabet ettiğini itiraf etti ve aynı zamanda gerçek bir fiyata karar vermeden önce maliyetleri dikkate almak zorundadır.

Xbox Series X Gizemli Özelliği Onaylandı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu