Tiktok Takipçi Satın Al

Xbox One’a Aynı Anda En Fazla 8 Kontrol Cihazı Bağlanabilir

Bir Xbox One’a aynı anda kaç oyun kumandasının bağlanabileceğini bulmak kafa karıştırıcı olabilir, çünkü denetleyicileri genellikle kablo veya kablo olmadan bağlanır.

Herhangi bir büyük oyun konsolu için en çok izin verilen Xbox One‘a aynı anda sekiz adede kadar kontrol cihazı bağlayabilirsiniz. Nintendo Switch ayrıca sekiz sınırlamaya izin verir, bazı sınırlamalarla, PlayStation 4 sadece dört kontrol cihazına izin verir.


Büyük bir oyun partisi yapmak söz konusu olduğunda, aynı anda olabildiğince çok insanın oynamak isteyeceksiniz. Bu, birden fazla kontrol cihazı destekleyen bir konsol kullanmak anlamına gelir.

Bu tür partiler için en popüler konsollardan biri Microsoft’un Xbox One’ıdır. Ancak çoğu Xbox One kontrol cihazı kablosuz olarak bağlandığından, konsolun kaç tane kontrol cihazı bağlantısını destekleyebileceği her zaman açık değildir.

Neyse ki, aynı anda mümkün olduğunca çok kişiyle oynayan bir parti yapmak istiyorsanız , Xbox One aradığınız şey olabilir. İşte bilmeniz gerekenler.

Xbox One'a Aynı Anda En Fazla 8 Kontrol Cihazı Bağlanabilir

Xbox One’ınıza aynı anda sekiz adede kadar kontrol cihazı bağlayabilirsiniz

Bir kerede kullanabileceğiniz maksimum denetleyici miktarı söz konusu olduğunda, Xbox One büyük konsollar arasında kazanır ve aynı anda sekiz oyuncuya kadar konaklayabilir.

Xbox’ın önceki sürümlerinde en fazla dört denetleyiciye izin verildi . Orijinal Xbox ve Xbox 360’ın ardından, 2013’te piyasaya sürülen Xbox One, bir kerede izin verilen denetleyici miktarını iki katına çıkardı.

Bu, PlayStation 4’ün maksimum denetleyici sayısının iki katıdır . Sekizi de destekleyen tek sistem Nintendo Switch’tir , ancak Switch sekiz oyuncu kullanan bir oyunu açana veya özel bir denetleyici hub’ı kullanana kadar size bu seçeneği vermez.

Xbox One’ınıza birden fazla denetleyici nasıl eklenir

Başka bir oyun kumandası eklemek için her ek oynatıcı için aynı adımları uygulayın: Xbox konsolunu açmak için oyun kumandasını açın, ardından konsolun senkronizasyon düğmesine basın ve oyun kumandasının senkronizasyon düğmesini basılı tutun.

Xbox düğmesi konsolunuzu ararken yanıp söner ve eşleştirildikten sonra yanık kalır.

Xbox One oyun kumandanızı konsolunuza bağlama hakkında daha ayrıntılı bilgi için ” Xbox One oyun kumandanızı USB kablosu olsun veya olmasın Xbox One konsolunuza nasıl bağlanır ” konusundaki makalemize bakın.

Xbox One'a Aynı Anda En Fazla 8 Kontrol Cihazı Bağlanabilir

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu