Tiktok Takipçi Satın Al

Microsoft, Xbox Game Pass Abonelerinde Büyük Bir Artış Görüyor

Microsoft, yalnızca altı ayda abone sayısında yüzde 50'lik bir artış gördü.

Microsoft, yalnızca altı ayda abone sayısında yüzde 50’lik bir artış gördü.

Xbox Game Pass’in para için çok değerli olduğunu zaten biliyor olabilirsiniz, ancak sizi şaşırtabilecek şey, anlaşmadan kaç oyuncunun yararlandığıdır. Microsoft, son altı ayda hizmete abone sayısının yüzde 50 arttığını açıkladı.

Abone Sayısındaki Büyük Artışa Ne Sebep Oldu?


Microsoft bu haberi, başlangıçta bu artışla ilgili rapor veren The Verge’e verdi. Microsoft’un şu anda Xbox Game Pass hizmetine abone olan 15 milyon abonesi var, bu da şirket için çok miktarda tutarlı gelir anlamına geliyor.

Ani yükselmeye neyin sebep olduğuna dair belirli bir sebep yok. Ancak Microsoft, Xbox Game Pass’i oyundaki paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için sıkı bir şekilde çalışıyor.

Örneğin, Microsoft kısa süre önce Android cihazlarda bir Xbox Game Pass Ultimate gerektiren Project xCloud’u piyasaya sürdü . Şimdi, bir Xbox konsolu veya oyun bilgisayarı olmayanlarınız Microsoft’un Game Pass’in tadını çıkarabilir.

Muhtemelen bu yüzde 50’lik artış, bu artışın sonu değil. Microsoft, Bethesda’yı 7.5 milyar dolara satın aldığında, şirket her Bethesda oyununun Xbox Game Pass’te olacağını belirtti. Sadece bu değil, stüdyo tarafından geliştirilen tüm yeni oyunlar, çıkış gününde Game Pass’te görünecek.

Microsoft, Xbox Game Pass Abonelerinde Büyük Bir Artış Görüyor

Oyunların Geleceği Abonelik Temelli mi?

Bu etkileyici abone artışıyla, Microsoft artık ekonomik açıdan zor bir dönemde güvenilir bir gelir akışına sahip. İvme devam ederse, oyun yayıncılarına pandemi sonrası bir dünyada davayı takip etme konusunda ilham verebilir.

Gelecekte ne olursa olsun, kesin olan bir şey var; Microsoft, oyun dünyasında abonelerine para için en iyi değeri vermeye devam ederken, Xbox Game Pass sahipleri büyük olasılıkla daha fazla iyi haberin geldiğini görecekler.

Kısa süre içinde başlayacak yeni nesil konsol savaşları ile Microsoft, müşterilere paraları için mümkün olduğu kadar fazlasını verme konusundaki iddiasını korudu. Örneğin, şirket kısa süre önce tüm EA Play kataloğunu Xbox Game Pass’te memnuniyetle karşıladı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu