Tiktok Takipçi Satın Al

Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir?

Bu makalemizde Windows update sonrasında oluşan windows.old dosyasının nasıl silineceğini sizlere anlattık .Detaylar makalemizde.

Windows.Old klasörü silinmesi işlemi, Windows’un sürümünün yükseltilmesinden sonra, bilgisayarın otomatik olarak gerçekleştirdiği bir işlemdir.


Eğer mevcut sürümü Windows 10 ile değiştirdiyseniz, eski sürüm bilgisayarınızdan 10 gün içerisinde, bilgisayar tarafından güvenle silinip kaldırılır. Anca, mevcut olan ve yüklü haldeki dosyalarınızın Windows 10 ile uyumlu bir şekilde çalışacağından eminseniz, bu silme ve kaldırma işlemini kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz.

İzlemeniz gereken işlem basamakları oldukça basittir ancak tüm dosyalarınızın Windows 10 ile uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir. Bilgisayar, bu 10 günlük kaldırma sürecinde genellikle uyumsuz dosyaları tespit eder ve onları Windows 10 sürümüne uyumlu hale getirir.

Yani, uyumluluk sorunu yaratacak bir dosyanın var olduğunu düşünüyorsanız, 10 günlük süreci beklemek çok daha iyi olacaktır.

İlgili Makaleler

Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows.Old Klasörü Silme Basamakları

Windows.Old klasörü bilgisayara yüklenmiş olan bir önceki sürüme ait belgeleri içermektedir.

Windows 10 kullanıcıları için ise manuel silme basamakları şu şekildedir;

Görev çubuğunda bulunan arama sekmesine ayarlar yazılması gerekir. Daha sonra çıkan sonuç listesinden depolama ayarları seçeneğini seçin.

Seçtikten sonra, ekran sizi depolama ayarları sayfasına yönlendirecektir. Bu sayfada yer alan belirli seçenekler bulunur ve bunlardan, geçici dosyalar seçeneğinin seçilmesi gerekir. Geçici dosyalar içerisinde bir önceki sürüme ait dosyalar bulunmaktadır ancak ayarlar sayfasının açılması, bilgisayarınızdaki doya yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir.

Geçici dosyalar içerisinden önceki sürüme ait dosyaları seçmek ve dosyaları kaldır seçeneğini işaretlemek yeterli olacaktır.

Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir?

Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir? Windows.Old Klasörü Nasıl Silinir?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu