Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi IFA’da Açıklandı (IFA 2018)

Microsoft tarafından Windows 10 Ekim ayında gelecek olan güncelleme açıklandı.

Microsoft IFA 2018, Redstone 5 olarak bilinen yaklaşan Windows 10 güncellemesinin adını duyurdu. Washington merkezli Redmond şirketi Microsoft, Windows’a bir sonraki özellik güncellemesinin Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi olarak adlandırılacağını söyledi. Güncelleme ile şirket, Windows 10 çalıştıran yaklaşık 700 milyon cihaza yeni özellikler ve geliştirmeler getirmek istiyor.


Ancak Microsoft, güncellemede tam olarak neyin geldiğini duyurmadı ve yayınlanma tarihine kadar daha fazla ayrıntı ortaya çıkacağını söyledi. Şirket, bir süredir Windows Insider programı aracılığıyla Redstone 5‘i kamuya açık bir şekilde test ediyor ve testin ortaya koyduğu bazı özellikleri detaylandırıyoruz.

[sp-related style=”dark” id=”28505″]

IFA 2018 Berlin’deki açılış sunumunda Microsoft, Lenovo Yoga C630, Yoga Book c930, Dell Inspiron 13 7000 2-in-1, Surface Go, Acer Predator Triton 900 gibi çeşitli Windows bilgisayarlarını sergiledi. Etkinlik sırasında yeni Windows deneyimlerini paylaşırken, Kurumsal Başkan Yardımcısı Erin Chapple, Microsoft ayrıca bir sonraki Windows 10 güncellemesiyle daha fazla şeyin geleceğini doğruladı.

Mayıs ayında düzenlenen Microsoft Build 2018‘de şirket Microsoft’un temel ürünleri üzerinde birkaç yeni gelişme getirdi. Bu duyuruların çoğu Windows 10 civarında idi. Microsoft, hangi özelliklerin son Windows 10 Ekim 2018 güncellemesine getireceğini doğrulamamış olsa da, şirketin dosya Gezgini’nde Karanlık mod, telefon uygulamanızda ve daha pek çok yeni özellik getirmesi bekleniyor.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi IFA'da Açıklandı (IFA 2018)

Microsoft, daha önce karanlık bir temanın nihayet Windows 10’a doğru ilerlediğini ve başlangıçta dosya Gezgini, dosya Gezgini bağlam menüsü ve ortak dosya iletişim menüsünde bulunacağını belirtmişti. Özellik ayarı ayarlar > Kişiselleştirme > renkler altında erişilebilir olacaktır. Yeni bir pano, bir süredir Windows 10 Önizlemesinin bir parçası oldu. Yeni bulut tabanlı pano kısayol tuşları Win + V ile görüntülenebilir olacak ve Windows veya daha yüksek bu yapı ile herhangi bir PC genelinde erişilebilir. Bu yeni pano zaman çizelgesi ve setleri ile aynı teknolojiyi kullanarak senkronize edecek.

Bu arada, Windows 10 üzerinde arama şimdi önizleme alacak. Önizlemelerle, kullanıcılar daha fazla bilgi görerek dosyalar arasında atlamak, ilerlemeyi görmek ve belirsizleştirmek mümkün olacak. Arama önizlemeleri de gibi önemsiz sorulara hızlı cevaplar almak için kullanılacaktır ” sizin için iyi değil mi?”veya” mt yüksekliği. Everest”. Microsoft, gelecekte önizlemeleri aramak için düzenli güncellemeler vaat etmişti.

Microsoft ayrıca kiremit klasörleri isim yeteneği getiriyor. İçinde birkaç fayans bulunan klasörü genişlettiğinizde klasörü adlandırma seçeneği gösterilir. İsimler orta, geniş veya büyük boyutlu görünümde görüntülenebilir. Ayrıca, Insider Preview build, Ayarlar menüsüne de yerleşik Bing destekli bağlamsal Sss’leri getiriyor.

Microsoft Edge söz konusu olduğunda, tarayıcı sekmeleri Alt + Sekme modunda gösterilir. Ayrıca akıcı bir tasarım tabanlı akrilik başlık çubuğu alacak setleri, yeni bir özellik olarak tanıtılacak ve pencere kenarlığı gri ayarlanır. Pencereleme tercihlerinin de gelmesi bekleniyor, kullanıcıların uygulamaların veya web sitelerinin yeni windows veya sekmelerde açılıp açılmayacağını seçmelerine izin veriyor. Kullanıcılar ayrıca belirli Ayarlar sekmeleri kapatmak ve arka planda sekmeleri ertelemek için yeteneği kazanacaktır. Sekmeler de daha hızlı geri yükler. Ayrıca, kenar tarayıcıdaki PDF okuyucuya önemli bir ek, araç çubuğundaki tüm araçların artık bir metin tanımına sahip olması olacaktır.

Microsoft, son zamanlarda Windows için Not Defteri uygulamasını bir sürü yeni özellik ile güncelledi. Yeni özelliklerin şu anda Redstone 5 kod adı verilen Windows güncelleştirmesinin bir parçası olduğu söyleniyor. Aynı güncelleştirme sırasında Microsoft, ‘hızlı oturum açma’ ve Windows 10 oturum açma için gelişmiş biyometrik seçenekler olarak adlandırılan paylaşılan bir bilgisayara oturum açmanın daha hızlı bir yolunu açıkladı. Özellikle, Windows 10 Insider Önizleme yapı 17744 ile son güncelleme sadece birkaç hata düzeltmeleri ve genel iyileştirmeler gösterir.

Yukarıdakilerin yanı sıra, Microsoft, Windows 10 Ekim 2018 güncellemesi ile Windows kabuk, Windows Ayarları, Microsoft Cortana ve diğer değişiklikler ve hata düzeltmelerindeki çeşitli değişiklikleri duyurabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu