Tiktok Takipçi Satın Al

Android Telefonunuzu Nasıl Webcam Olarak Kullanırsınız?

Bu makalemizde Android telefonumuzu nasıl webcam olarak kullanabileceğinizi detaylı olarak anlattık.

Aslında bakarsanız, Android telefonunuzu webcam olarak kullanmak için birçok uygulama vardır. Google Play Store aracılığıyla indirdiğiniz uygulamalardan dakikalar içerisinde, internet üzerinden video çekimlerini arkadaşlarınızla, ailenizle ya da sadece kendinizle paylaşabilirsiniz.


Android telefon üzerinden ayarladığınız webcami bilgisayarda kullanabilirsiniz. Eski ya da yeni Android telefonlar, en az bir adet kamerayla birlikte geliyor. Android işletim sistem, geliştiricilerin birçok farklı uygulama yapmasına olanak sağlar.

Bu kolaylık ise Android bir cihazı, IP webcam olarak kullanmak için ideal bir platform yapar. Android telefonunuzu webcam olarak kullanmak için yapmanız gereken tek şey Wi-Fi özelliğini açıp, doğru uygulamayı bulmak, kurmak ve Android cihazınızı gerektiği gibi yerleştirmek. Android Telefonunuzu Nasıl Webcam Olarak Kullanırsınız? sorusunun cevabı bu kadar kolay aslında. Ve sonucunda Web’de yayınlayan sabit bir IP webcam elde edip, görüntüleri canınızın istediği tarayıca görüntüleyebilirsiniz.

Android Telefonunuzu Nasıl Webcam Olarak Kullanırsınız?

Standart Bir Webcam ile IP Webcam Kamerası Arasındaki Fark Nedir?

Bir webcam, USB ile bağlı ya da bilgisayarınıza, başka bir cihaza yerleşik olan kameradır. Normal bir Webcam’in amacı yerel kullanım ve Skype, Discord gibi video sohbet programlarında video ve fotoğraf kaydetmektir.

Güvenli bir sistemde, webcaminize sizden izin alınmadan web üzerinden erişim sağlanmaz. Ancak tüm bunların yanında android telefonunuzu pc için webcam olarak kullanabilirsiniz. IP kamera, internet üzerinden video çekimlerini izlemek için tasarlanmıştır. Standart webcam ile IP kameranın farkı ise; standart web kamerası çok amaçlı olabilir, oysa ki IP kamera uzaktan izleyebilmek için tasarlanmıştır.

Önerebileceğim son şey ise; Android Telefonu Webcam Olarak Kullanmak için kurduğunuz uygulamayı güzelce araştırın ve güvenilir bir uygulama kurun. Android cihazınıza kurduğunuz uygulamayı bilgisayarınıza da kurmayı unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu