Tiktok Takipçi Satın Al

Call of Duty, Hemen Xbox Game Pass’e Gelmeyecek

Microsoft‘un Activision-Blizzard’ı satın alma anlaşmasının sonuçlanma olasılığı artarken, Xbox patronu Phil Spencer, Xbox Game Pass abonelik hizmetinde Activision-Blizzard oyunlarının ne zaman yer alabileceği konusunda açıklamalarda bulundu. Call of Duty gibi popüler oyunların hemen Xbox Game Pass’e gelmeyeceğini belirtti. Spencer, anlaşmanın tamamlanmasıyla bile oyunların hızla Game Pass’e ekleneceği beklentisinin gerçeği yansıtmadığını vurgulayarak, oyunların Xbox Game Pass’e getirilmesinin teknik ve hazırlık süreçlerinin zaman alacağını dile getirdi.

Spencer, Activision-Blizzard’ın satın alımının ardından Game Pass’e oyunların eklenme sürecinin diğer benzer satın alımlarda olduğu gibi zaman gerektireceğini belirtti. Önceki örnek olarak 2021’de gerçekleşen Bethesda’nın satın alımını verdi ve bu satın alımın tamamlandıktan üç gün sonra Bethesda oyunlarının Game Pass’e eklendiğini hatırlattı. Ancak bu durum her zaman aynı hızda gerçekleşmeyebilir.


Call of Duty, Hemen Xbox Game Pass'e Gelmeyecek

Call of Duty‘nin Game Pass’e gelmesi konusundaki detayları açıklamaktan kaçınan Spencer, oyunun geleceği veya gelmeyeceği konusunda net bir açıklama yapmadı. Microsoft’un 70 milyar dolarlık Activision-Blizzard satın alımının sonbaharda tamamlanması bekleniyor. Fakat Call of Duty’nin hemen Game Pass’e eklenmesi pek olası görünmüyor, çünkü halihazırda oyunun PlayStation platformuyla anlaşması bulunuyor. Eğer Activision, Call of Duty’yi Game Pass’e getirme konusunda anlaşmaya varırsa, bu muhtemelen gelecek yıl veya daha sonraki oyunlarda gerçekleşebilir.

Sonuç olarak, Microsoft’un Activision-Blizzard’ı satın almasıyla birlikte popüler oyun serileri olan Call of Duty gibi oyunların Xbox Game Pass’e gelme sürecinin zaman alacağı ve hemen başlamayacağı belirtiliyor. Oyunların teknik hazırlıkları ve anlaşmaların sonuçlanması gibi faktörlerin bu süreci etkileyeceği ifade ediliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Tuğrul Gökçe Kızıl

Uluslararası ilişkiler bölümü öğrencisi. Teknoloji ve oyun tutkunu! Ayrıca LEGO yapar ve bozar...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu