Tiktok Takipçi Satın Al

Windows 10 32 Bit’ten 64 Bit’e Nasıl Geçiş Yapılır?

Bu makalemizde sizlere Windows 10 32 Bit’ten 64 Bit’e nasıl geçebileceğinizi detaylı olarak anlattık.

32bit Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsanız ve 64-bit Windows 10’a geçiş yapmak istiyorsanız doğru bir karar vermişsinizdir demektir. Çünkü 64bit  işletim sistemi daha avantajlıdır.


Windows 10’da 64 Bit özelliği, sadece yeterli donanıma sahip olan cihazlarda çalıştırılabilir. Bu yüzden eğer cihazınızda 32 Bit işletim sistemi çalışıyorsa işleme başlamadan önce bazı gereksinimleri kontrol etmemiz gerekir. Bilgisayarınızdaki donanımın 64 Bit sürücü desteği var mıdır?

Kurulumu yapmadan önce bilgisayarınızın USB sürücünüz üzerinden başlatabileceğinizden emin olmalısınız. Bunun için bilgisayarınızın BIOS sekmesine girip başlatma önceliği olarak UEFI seçiniz. Genellikle BIOS sistemine erişmek için kullanılan tuşlar,“ F1-F2-F3-F10-F12 ESC-Delete” tuşlarıdır. Kurulumdan önce bilgisayarınızda önemli verilerinizi yedeklemeyi mutlaka lütfen unutmayın. Hazırsanız kurulum için şimdi aşağıdaki seçenekleri takip edin. Bilgisayarınızı USB sürücüsü üzerinden başlatın.

Windows 10 32 Bit’ten 64 Bit’e Nasıl Geçiş Yapılır?

  • Açılan kurulum seçeneklere ayarlayın ve ileriye tıklayın.  “Şimdi Yükle” yazan butona tıklayın
  • Windows 10 sürümünü kullanmak istediğiniz butonun seçimini yaparak ve ileriye tıklayınız. Seçim, lisans anahtarınızın kabul edilmesi işlemi için daha öncesinden kullandığınız sürümlerim birbiri ile aynı olması gerekir.
  • Lisans koşullarını kabul ediyorum yazan seçeneği işaretleyin ve ileriye tıklayın. Yalnızca “Windows’u Yükle” seçeneğine tıklayın
  • Kurulum yapmak istediğiniz disk alanını seçin ve devam edin. Birden fazla farklı alan varsa kullanılmayan alanları temizleyerek birleştirebilirsiniz.
  • Kurulumun bitmesini bekleyin. Kurulum anında bilgisayarınızdaki ekran kapanıp açılabilir yâda bilgisayarın kendini yeniden başlatabilir bu durumda telaşlanmayın.
  • Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Kurulumdan sonra güncellemeleri kontrol etmeyi ve güvenlik duvarını aktif hale getirmeyi unutmayınız.
  • Windows 10 64 Bit kurulumu tamamladıktan sonra yeni işletim sisteminizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu