Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’tan Signal’e Nasıl Geçilir?

WhatsApp‘tan Signal’e geçmek istiyorsanız, işte nasıl başlayacağınız ve grup sohbeti üyelerinizi nasıl davet edeceğiniz…


Mesajlaşma titan WhatsApp’ın daha fazla incelemeye tabi tutulmasıyla Signal’in popülerliği dünya çapında arttı. Alternatif mesajlaşma servisi, kullanıcılara sunduğu güvenlik ve gizlilik nedeniyle övgü aldı.

WhatsApp’tan Signal’e geçen kullanıcıları takip etmeyi mi düşünüyorsunuz? İşte bunu yapmanıza yardımcı olacak eksiksiz bir rehber.

İnsanlar Neden WhatsApp Üzerinden Signal’i Seçiyor?

Dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olmasına rağmen, çoğu WhatsApp’a şüpheyle yaklaştı.

WhatsApp’ın Facebook’a ait olduğu gerçeği, gizlilikleriyle ilgilenen kullanıcılar için bir tartışma noktası olmaya devam ediyor. Facebook, verilerle ilgili sayısız sorun için haberlerde yer aldı ve WhatsApp, kullanıcıların bilgilerini sosyal medya deviyle paylaşmayı devre dışı bırakma seçeneğini bile kaldırdı.

Ocak 2021’de WhatsApp, kullanıcıları yeni şartları kabul etmeye veya uygulamayı kullanmayı bırakmaya zorlayacak gizlilik politikasını ve kullanım şartlarını güncelleme planlarını duyurdu. Haberin bir tanıtım felaketi olduğu ortaya çıktı ve WhatsApp gizlilik politikası güncellemesini erteledi.

Öte yandan, Signal daha gizlilik odaklı ve farklı bir mesajlaşma deneyimi vaat ediyor. Hatta Edward Snowden’ın beğenileri tarafından onaylandı.

Signal Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp'tan Signal'e Nasıl Geçilir?

  1. Signal uygulamasını App Store veya Google Play’den indirin. Özellik tanıtımlarını tıkladıktan sonra telefon numaranızı girin.
  2. Telefon numaranızı girdikten sonra bir kod alacaksınız. Bu kodu uygulamaya girin.
  3. Bir profil oluşturun. Adınızı girmeniz gerekecek. Ayrıca soyadınızı ve bir profil resmini de ekleyebilirsiniz, ancak bu isteğe bağlıdır.
  4. Profilinizi oluşturduktan sonra hatırlayacağınız bir pin yapın. Dört basamaklı bir PIN numarası arasından seçim yapabilir veya İleri’nin üstündeki bu seçeneğe dokunarak alfanümerik bir pin oluşturabilirsiniz.
  5. İleri’ye tıklayın ve PIN kodunuzu onaylayın.

WhatsApp Gruplarını Signal’e Davet Edin

Grup sohbetlerinizi fiziksel olarak WhatsApp’tan Signal’e taşıyamasanız da Signal’de yeni bir grup oluşturabilir ve bir bağlantı kullanarak WhatsApp grup üyelerini davet edebilirsiniz. Bu, grup sohbeti üyelerini tek tek eklemekten daha kullanışlıdır.

  1. Ana ekranınızın altında , Başlarken altındaki Yeni Grup’a dokunun
  2. Arkadaşlarınız ve aileniz zaten Signal’deyse, onları ekleyebilirsiniz. Değilse, bu adım için Atla’ya basın.
  3. Sonraki sayfada bir grup adı oluşturun ve bir resim ekleyin.
  4. Grubunuz oluşturulduğunda, bir Arkadaş Davet Et açılır penceresi göreceksiniz. Yeni üyeleri onaylamak isteyip istemediğinizi seçin, ardından Bağlantıyı Etkinleştir ve Paylaş seçeneğine gidin. WhatsApp için Bağlantıyı Kopyala’ya dokunun

Bağlantıyı kopyaladığınızdan, WhatsApp’ı açın, ilgili grup sohbetine gidin ve bağlantıyı paylaşın. Sohbet üyeleri daha sonra katılabilir.

Signal’e Geçiş WhatsApp Hesabımı Silecek mi?

Signal’e geçiş, WhatsApp hesabınızı otomatik olarak silmez. İsterseniz hem Signal’i hem de WhatsApp’ı kullanabilirsiniz.

WhatsApp’ı silmek için bunu kendiniz yapmanız gerekir. Tüm kişilerinizi Signal’e taşıdığınızda, WhatsApp’ı yalnızca uygulamayı kaldırarak teknik olarak silebilirsiniz. Bunu yapmayı seçerseniz, başkalarının sizinle iletişim kurduğunu göremezsiniz. Ancak, hesabınız yine de var olacaktır.

Çevrimiçi kullanıcıların mobil verilerinin nasıl kullanıldığına dair endişeleri arttıkça, Signal daha güvenli bir çözüm sunuyor. Gerçek uçtan uca şifreleme, kendi kendini imha eden mesajlar ve neredeyse anonimlik, WhatsApp gibi popüler platformlardan bir kaymaya neden oluyor.

Signal’e katılmak bir dakikadan az sürer ve platformun kullanımı zor değildir. Artık nasıl yapılacağını bildiğinize göre, arkadaşlarınız ve ailenizle güvenli mesajlaşmanın keyfini çıkarma zamanı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu