Tiktok Takipçi Satın Al

TTNET Şifre Değiştirme

Bugün sizlere TTnet'de internet şifrenizi nasıl değiştireceğinizi detaylı olarak anlatıyoruz.

Yeni bağlanan internet hatlarında genelde şifre son derece karmaşık bir yapıya sahip olmaktadır. Bu durum aslında bir güvelik önemli olsa da kullanıcılara farklı zorluklar yaşatmaktadır.


Bu noktada şifrenin değiştirilmesi kullanıcılar için en doğru olanıdır. Şifre değiştirildiği zaman belirlenen yeni şifre ile internete erişim sağlanabilmektedir.

TTnet şifre değiştirme işlemi sadece yeni bağlanan internet hatlarında değil bireysel internet hatlarında da yapılabilir. Bu değişimin yapılmasının öncelikli sebebi hattın güvenliğini arttırmaktır. Aynı zamanda internet ağına izinsiz erişim sağlanıyorsa şifre değişimi ile bu izinsiz erişimlerde ortadan kaldırılacaktır.

TTnet Şifre Değiştirme İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

TTnet şifre değiştirme işlemi yapılırken dikkat edilmesi gereken birkaç farklı nokta vardır. Öncelikle yeni sağlanan internet bağlantılarında hali hazırda gelen şifrenin karmaşıklığı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu şifrenin bu denli karmaşık bir yapıda olmasının sebebi farklı kullanıcıların sisteme erişim sağlamasının önüne geçmektir.

İnternete farklı kullanıcılar erişim sağladığı zaman internet hızında azalmalar meydana gelmektedir. Çünkü internet kullanıcısının sayısı arttıkça veri paylaşım oranı da artmaktadır. Bu gibi durumların önüne geçmek için şifre belirleme işlemi mutlaka olabilecek en zor şekilde yapılmalıdır. Doğum tarihi, isim ya da benzeri şifreler diğer insanlar tarafından kolaylıkla bulunabilmektedir. Bu durumda internetin izinsiz kullanılmasına sebebiyet vermektedir.

TTNET Şifre Değiştirme

Şifre Değişim İşlemi Nasıl Yapılır?

TTnet şifre değiştirme işlemi birkaç farklı adımdan oluşmaktadır. Bu adımlar doğru bir şekilde yerine getirildiği zaman şifre değişim işlemi başarı ile tamamlanmaktadır. Şifrenin değiştirilebilmesi için öncelikli olarak tarayıcıya erişim sağlayan bir cihaz gerekir. Bu cihaz kablo ile modeme bağlı olabilir ya da wifi ağı üzerinden bağlantı kurabilir. Tarayıcı açıldıktan sonra adres çubuğuna 192.168.1.1 yazılıp sayfaya gidilmelidir.

Eğer herhangi bir sayfa açılmıyorsa 192.168.2.1 ya da 192.168.2.2 adresleri denenmelidir. Bu adreslerden bir tanesi mutlaka istenilen sonucun alınması sağlamaktadır. Açılan sayfada kullanıcı adı ve şifre yazılarak ara yüze giriş yapılır. Menüden kablosuz ağ ayarları seçeneği tıklanır.  Daha sonra ağ şifreleme bölümü tıkanır. Seçilen menüde wifi adı ve şifre istenilen şekilde değiştirilebilir.

TTNET Şifre Değiştirme

TTNET Şifre Değiştirme

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu