Tiktok Takipçi Satın Al

Şimdilik WhatsApp’ta Reklam Yayınlanmayacak

Facebook‘un WhatsApp’tan para kazanma planları mevcut, ancak şimdilik odak noktası para kazanma özellikleri oluşturmak olmayacak.

WhatsApp reklam yayınlanacak mı? WhatsApp ana şirketi Facebook’un sosyal mesajlaşma platformundan para kazanma çabalarını durdurduğu bildiriliyor.


Şirketin, mesajlaşma hizmetinin durum bölümünde reklam satmayı planladı, ancak Wall Street Journal’ın raporuna göre, “bu çabalar şimdi durgun durumda.” Facebook’un WhatsApp’a reklam sunma planları hala fikir sürecinde ancak şimdilik, şirket “işletmelerin müşterilerle daha iyi iletişim kurmasını sağlayan para kazanma özellikleri” oluşturmaya odaklanacak.

Facebook’un Instagram’a benzer ‘Durum’ bölümünde geçici gönderilerle WhatsApp’tan para kazanma isteği 2018’de tanıtıldı. Mesajlaşma hizmetini oluşturan Jan Koum ve Brian Acton’un şirketten istifaya zorlanması büyük bir faktördü.

Şimdilik WhatsApp'ta Reklam Yayınlanmayacak

Facebook, WhatsApp’ta reklam yayınlamayacak

Bununla birlikte, Facebook hala devam etti ve geçen Mayıs ayında WhatsApp durum özelliğindeki eklerin prototiplerini sergiledi. Artık planlarında bir değişiklik var gibi görünüyor ve sonuç olarak, WhatsApp’a reklamlar oluşturmak için çalışan ekip dağıtıldı, daha sonra çalışmaları “WhatsApp’ın kodundan silindi”. 

Bu arada WhatsApp, bir dizi özellik üzerinde çalışıyor ve aralarında karanlık mod özelliği de yer alıyor. Bu özellik, mesajlaşma platformunun sistem genelindeki temaya uyum sağlamasına izin verecektir. Şu anda test aşamasında ve yakında hem Android hem de iOS cihazlarda kullanıma sunulması bekleniyor. Bunun dışında, WhatsApp gruplar için ‘ Kaybolan Mesajlar ‘ özelliğini de test ediyor . Bunun, yöneticilerin cihazda yer kaplayan ve çevrimiçi yedeklemelerin boyutunu artıran eski mesajları ve sohbetleri yönetmesini kolaylaştırdığı söyleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu