Tiktok Takipçi Satın Al

WhatsApp’ta Para Gönderme Özelliği Kullanılmaya Başlandı

WhatsApp artık Hindistan’daki kullanıcıların uygulama üzerinden ödeme yapmasına izin veriyor. Bu, kullanıcıların arkadaşlarına, ailelerine ve tüccarlara güvenli bir şekilde para göndermesini kolaylaştırır.

Facebook Hakkında bir blog gönderisinde , Facebook (WhatsApp’ın ana şirketi), WhatsApp’taki ödemelerin nihayet Hindistan Ulusal Ödemeler Konseyi (NPCI) tarafından onaylandığını duyurdu. Hindistan’daki kullanıcılar artık dijital olarak para göndermek için WhatsApp’ı kullanabilecek.


WhatsApp, UPI destekli herhangi bir uygulamayı kullanarak işlemlere izin veren Birleşik Ödeme Arayüzü (UPI) adı verilen gerçek zamanlı bir ödeme sistemi kullanıyor. Bu, Facebook’un tümü UPI kullanarak Hindistan’da faaliyet gösteren Google Pay, PhonePe, Amazon Pay ve Paytm gibi ürünlerle rekabet etmesini sağlar.

NPCI’ye göre, üçüncü taraf uygulamaların üç aylık bir süre boyunca UPI işlemlerinin% 30’undan fazlasını işlemesine izin verilmez. NPCI’nin yönergeleri nedeniyle, WhatsApp’taki UPI ödemeleri dalgalar halinde uygulanacak ve geçici olarak maksimum 20 milyon kullanıcıyla sınırlı olacaktır.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, kısa bir videoda Hindistan’da mobil ödemelerin başlamasından duyduğu heyecanı dile getirdi. Yeni özelliğin “mesaj gönderdiğiniz kadar kolay” para göndermenize izin verdiğini belirtti.

Facebook ayrıca, yeni ödeme özelliğinin kullanıcıların “şahsen nakit takas etmek veya yerel bir bankaya gitmek zorunda kalmadan bir aile üyesine güvenli bir şekilde para göndermesine veya malların maliyetini uzaktan paylaşmasına” izin vereceğini belirtti.

Kullanıcılar bir banka hesabına ve bir banka kartına sahip olduğu sürece, WhatsApp’ın ödeme özelliğine erişebilirler. WhatsApp, HDFC Bank, ICICI Bank, Axis Bank, the State Bank of India ve Jio Payments Bank dahil olmak üzere beş banka ile ortaklık yapmaktadır.

WhatsApp ayrıca kullanıcılarına dijital ödeme özelliğinin özel bilgileri güvende tutacağını garanti eder. Bu özellik “güçlü bir dizi güvenlik ve gizlilik ilkesi” ile oluşturulmuştur ve kullanıcıların ödeme yaparken bir UPI PIN kodu girmesini gerektirecektir.

Özellik, WhatsApp’ın hem Android hem de iOS sürümlerinde mevcut olacak. Bu, WhatsApp’ın mesajların toplu olarak silinmesini kolaylaştırmak için bir güncelleme yayınladıktan hemen sonra gelir . Uygulama ayrıca kaybolan mesajları da açığa çıkardı ve konuşmalarınızın yedi gün sonra kaybolmasına izin verdi.

WhatsApp Ödemeleri Küresel Olarak Ne Zaman Başlayacak?

Brezilya ve Hindistan’daki kullanıcılar WhatsApp aracılığıyla para gönderebilir, bu nedenle özelliğin dünyanın geri kalanına gelmesi sadece an meselesi. Beklerken, bu arada kullanabileceğiniz birçok alternatif mobil ödeme uygulaması var.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu