WhatsApp, 2020’de Bu Akıllı Telefonlarda Artık Çalışmayacak

Her yıl olduğu gibi, 2020’de WhatsApp, mesajlaşma uygulaması tarafından sunulan yeni özellikleri karşılayamayan bazı eski cihazları desteklemeyi durduracak.

 İşte 2020’den itibaren WhatsApp desteğini kaybedecek cihazların listesi. Hiç şüphe yok ki WhatsApp dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 

WhatsApp‘ın ekibi, ister arkadaşlarınızla, ister ailenizle veya işiniz için iletişim kurmak için kullansanız da kullanıcı deneyimini optimize etmek için başta Instagram olmak üzere kardeş uygulamalardan genellikle yeni özellikleri sürekli olarak entegre eder. Bu yüzden 2020’den itibaren WhatsApp’ın artık belirli cihazları desteklemeyeceğini bilmek önemlidir.

Şirket, blogunda aşağıdaki platformlarda yeni bir hesap oluşturmanın veya mevcut bir hesabı doğrulamanın artık mümkün olmayacağını duyurdu:

  • Android 2.3.7 Gingerbread ve önceki sürümler (1 Şubat 2020’den itibaren)
  • iOS 8 ve öncesi (1 Şubat 2020’den itibaren)

Eski sürüm işletim sistemli telefonlara veda ediyor

WhatsApp, 2020'de Bu Akıllı Telefonlarda Artık Çalışmayacak

Daha yeni sistem sürümlerine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, bir sonraki duyuruya kadar WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilirsiniz. 1 Şubat 2020’den bu yana, bu eski sürümlerde tekrar kayıt yaptırmak veya mevcut bir hesaba kaydolmak mümkün olmamıştır. Siz veya tanıdığınız biri WhatsApp ile eski bir akıllı telefon kullanıyorsa, geri alamayacağınız için artık WhatsApp’ı kaldırmamalı veya hesabı  silmemelisiniz. Mesele, Windows Phone olarak bilinen işletim sistemini kullananlarınız için çok daha kötü. 1 Ocak 2020’den itibaren Windows Phone artık WhatsApp desteği almayacak.

Android Gingerbread neredeyse dokuz yaşında ve 2019’da hala tedavüldeki tüm Android akıllı telefonların yüzde 0,3’ünde çalışıyor. En yaygın sürüm, yüzde 28,3 payla Android 8 Oreo. Apple, mobil cihazları için güncellemelerini her zaman uzun bir süre kullanıma sunuyor. En son sürüm iOS 13, tüm cihazların yaklaşık yüzde 70’ine kuruluyor. Yalnızca yüzde 7’si iOS 12’den daha eski bir iOS sürümü kullanıyor. Bu nedenle iOS 8’in şu anki payı azalıyor olmalıdır.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Oyuncu Ekipman Çekilişi
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE EDİYORUZ!
10 KİŞİYE OYUNCU EKİPMANI HEDİYE!
ÇEKİLİŞE KATIL!