Virgin Galactic, Turistler İçin İkinci Uzay Gemisini Tamamladı

Virgin Galactic turistler için ikinci uzay aracını tamamladı. İkinci SpaceShipTwo gemisi şimdi% 80’den fazla hazır ve yakın gelecekte şirket onu test etmeye başlayacak.

Virgin Galactic, Sir Richard Branson tarafından kurulmuş, Virgin grubuna dahil şirkettir. Şirket ticari uzay yolculuğu seferleri düzenlemek için kurulmuştur.


Virgin Galactic’in ikinci SpaceShip’i ilk gemisinden çok daha hızlı inşa ettiği açıklandı. Şimdi şirket aynı zamanda hazırlığı %50 olan üçüncü geminin paralel montajıyla da uğraşıyor.

Virgin Galactic, turistler için kolları sıvadı

Gemi inşası Virgin Galactic’in Mojave, Kaliforniya’daki merkezinde devam ediyor. İkinci bir gemi oluşturmak için, uçuş kontrol teknolojisi, fırlatma gücü ve yükseklik ayarı gibi hazır entegre sistemler kullanılır, bu da cihazı oluşturma sürecini hızlandırmanızı sağlar.

Virgin Galactic, Turistler İçin İkinci Uzay Gemisini Tamamladı

Şimdiye kadar şirket ikinci SpaceShipTwo’ye bir isim vermedi. Bu hattın ilk gemisine VSS Unity deniyor, şimdi Virgin Galactic onu gelecekteki uçuşlar için test ediyor. Gelecekte SpaceShipTwo turist uzay aracındaki uçuşlar sırasında, yolcular “uzay irtifasına”, yani yaklaşık 90 km’ye yükselebilecekler.

Cruise gemisi Virgin Galactic, iki pilot yanı sıra altı yolcu taşımak üzere tasarlanmıştır. Bir kişi için uçuş maliyeti 250 bin dolar olacak. Son olarak bilim ve uzay ile ilgili tüm güncel içeriklere bilim haberleri kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu