Tiktok Takipçi Satın Al

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Final Beta Sürümü Yayınlandı

Ubuntu, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemi. Bilgisayarlar, sunucular ve akıllı telefonlara yönelik olarak geliştirilmektedir.

Canonical geçtiğimiz günlerde açıklandı Xubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu MATE, Ubuntu Budgie’den ve UbuntuKylin dahil olmak üzere temel tipik spin ile birlikte ayrıca Focal Fossa olarak bilinen Ubuntu 20.04 LTS son beta sürümü yayınlandı.


Şirket, bir sonraki Ubuntu sürümünün kararlı sürümünün 23 Nisan’da beklendiğini söyledi, bu yüzden bu beta’yı iki haftadan biraz uzun bir süre boyunca önceden deneyebilirsiniz.

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa)

“Focal Fossa” kod adı verilen 20.04 LTS, Ubuntu’nun en yeni ve en büyük açık kaynak teknolojilerini yüksek kaliteli, kullanımı kolay bir Linux dağıtımına entegre etme gururunu sürdürüyor. Ekip, bu döngü boyunca işte çok çalıştı, yeni özellikler getirdi ve hataları düzeltti.

Beta görüntülerin, gösterici görüntü oluşturma veya yükleyici hatalarından makul düzeyde arınmış olduğu bilinirken, 20.04 LTS‘nin gönderilmesi amaçlanan özellikleri temsil etmesi gereken çok yeni bir anlık görüntüsünü temsil ediyor son sürümün 23 Nisan 2020’de çıkması bekleniyor.

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Final Beta Sürümü Yayınlandı

Bu sürümde birkaç önemli değişiklik var ve her şey Linux çekirdeği 5.4 LTS ve GNOME 3.36 masaüstü ortamının eklenmesi ile başlıyor.

Başka bir deyişle, en son GNOME sürümü, yeni bir kilit ekranı, sistem menüsü ve klasör tasarımı da dahil olmak üzere tüm özelliklerini Ubuntu’ya getiriyor, bir dizi bileşen için daha düşük CPU kullanımı gibi önemli ölçüde rafine edilmiş performans ve elbette, bu yeni sürüm Ubuntu yazılımının yerini alan ve yeni paketler bulup yüklemeyi çok daha kolay hale getiren yepyeni Snap Store ile birlikte geliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu