Tiktok Takipçi Satın Al

Ubisoft, Rainbow Six Siege DDoS Saldırganlarına Karşı Dava Açtı

Tom Clancys Rainbow Six Siege yayıncısı Ubisoft, dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırısı web sitesinin sahiplerine karşı dava açtı.

Perşembe günü bir Kaliforniya mahkemesinde açılan ve Polygon tarafından elde edilen davada dünyanın dört bir yanından çok sayıda kişi listelendi.


Rainbow Six Siege’deki DDoS saldırıları Ubisoft için büyük bir sorun oldu. Eylül 2019’da, geliştirici DDoS saldırılarını sürdüren oyuncuları durdurmak için çok oyunculu maçlarda gecikme yaratan ve sunucuları çökertebilecek çok amaçlı bir plan çıkardı.

Ubisoft, planını paylaştıktan sonra saldırıların sıklığında %93’lük bir düşüş gördüğünü söyledi. Şimdi sorunu kaynaktan çıkarmak istiyor. Şirketin söylediği bir grup insan DDoS hizmetlerine abonelik satıyor.

Ubisoft, Rainbow Six Siege DDoS Saldırganlarına Karşı Dava Açtı

SNG.ONE adlı bir web sitesi işlettiği iddia edilen sanıklar, davaya göre sunucuya “ömür boyu” erişim için 299,85 dolara kadar abonelik satıyorlar; aylık abonelik ücreti yaklaşık 30 dolardır. Şikayetin bir ekran görüntüsü Fortnite , FIFA 20 ve Call of Duty: Modern Warfare 4’ü de potansiyel hedefler olarak gösterdi.

Ubisoft, site sahiplerinin hizmetlerinin şirkete verdiği zararın farkında olduklarını söylüyor. Ubisoft avukatları , “Gerçekten de, Davalılar, hizmetlerinin [ Rainbow Six Siege ] ‘ ye verdiği zarar için Ubisoft’u alay etmeye ve utandırmaya çalışıyorlar .”

Benzer şekilde Ubisoft, sanıkların web sitelerinde Microsoft ve Ubisoft’un web sitesini devraldığını iddia ettikleri sahte bir “nöbet” bildirimi oluşturduklarını iddia ediyor. Dava, sanıkların anlamı ne olursa olsun, Ubisoft’un bir sorun yaşadıklarını kabul etmelerini sağlamak için nöbet bildirimini oluşturduklarını itiraf ettiğini söyledi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu