TeknoDiot.com
   
   

Twitter, “Tweet Gizle” Özelliğini Test Ettiklerini Onayladı

Twitter, "Tweet Gizle" Özelliğini Test Ettiklerini Onayladı

Twitter, kullanıcıları diğer küfürlü kullanıcılardan korumak için yeterli görünmediği için geçmişte ateş altında kalmıştı.

Ancak iyi haber, Twitter’ın nihayet bu konuda bir şeyler yaptığını gösteriyor. Araştırmacı Jane Manchun Wong, Twitter’ın “Tweet gizlemek” şeklinde yeni bir özelliği test ettiğini keşfetti. Bu özelliğin yaptığı, kullanıcıların görmek istemedikleri konuşmalardaki tweet’leri gizleyeceğidir.

Twitter Kıdemli Başbakanı Michelle Yasmeen Haq, o zamandan beri bunun gerçekten işlerin içinde olan bir özellik olduğunu ve çalışma şeklini açıkladığını onayladı . “ Blok, dilsiz ve rapor kullanarak konuşmalarını sağlıklı tutmaya çalışan insanların zaten görüyoruz, ancak bu araçlar her zaman sorunu çözmüyor. Engelleme ve susturma yalnızca engelleyicinin deneyimini değiştirir ve yalnızca politikalarımızı ihlal eden içerikle ilgili çalışmaları bildirir. ”

Twitter, "Tweet Gizle" Özelliğini Test Ettiklerini Onayladı

[sp-related style=”dark” id=”38200″]

Twitter’dan yeni özellik: tweet gizleme

Bu özelliği kullanarak, sohbeti başlatan kişi, tweet’lerine verilen yanıtları gizlemeyi seçebilir. Gizli cevaplar başkaları tarafından bir menü seçeneği aracılığıyla görülebilir. Gizli yanıtların şeffaflığının, topluluğun, insanların katılmayacakları içeriği gizlemek için bu özelliği kullandıkları durumları fark etmelerini ve açıklamalarını sağlayacağını düşünüyoruz. Bunun, orijinal Tweeter ve kullanıcı arasındaki ürün deneyimini dengeleyebileceğini düşünüyoruz. ”

Bunun yeterli olup olmayacağı görülmeye devam edecek, ancak önümüzdeki aylarda özelliğin daha büyük bir şekilde yayılması bekleniyor.

[sp-related style=”dark” id=”38376″]

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.