Twitter’a Hikayeler Özelliği Ortaya Çıktı! Hikayeler Özelliği Geliyor

Abone Ol 

Twitter, başlangıçta sadece Brezilya’da olmasına rağmen, 24 saat sonra kaybolan tweet’leri test etmeye başlıyor.

İlk olarak Snapchat sonrasında Facebook ve Instagram mecralarında story yani hikayeler özelliği şimdi de Twitter’a geliyor!

Popüler mikro blog servisi Twitter, yeni bir özelliğini test etmeye başladı. İlk olarak Brezilya’da denenen özellik, atılan tweet’lerin 24 saat sonra kaybolmasını kapsıyor. Söz konusu yenilik, geçici olması nedeniyle “fleets” olarak adlandırılıyor.

Yeni özellik, kullanıcıların kısa ömürlü fotoğraflar ve mesajlar göndermesine izin veren Instagram ve Facebook “hikayelerini” ve Snapchat’in anlık görüntülerini anımsatıyor. Bu özellikler , daha küçük gruplar ve daha fazla özel sohbet arayan sosyal medya kullanıcıları arasında giderek daha popüler hale geliyor.

Twitter'a Hikayeler Özelliği Ortaya Çıktı! Hikayeler Özelliği Geliyor Twitter'a Hikayeler Özelliği Ortaya Çıktı! Hikayeler Özelliği Geliyor

Twitter, ABD Başkanı Donald Trump gibi yüksek profilli kullanıcılara sahip olmasına rağmen, kullanıcı sayısında büyüme ve reklam geliri açısından Facebook ve Google gibi diğer teknoloji devlerinin gerisinde kaldı. Durumun farkında olan şirket, 24 saat kalıcı özelliğe tweet’ler sayesinde insanların sıradan, günlük düşüncelerini paylaşma hareketlerinin daha yoğun olacağını düşünüyor.

Twitter, Brezilya testinin nasıl yapıldığına bağlı olarak filoları diğer ülkelere de getirebileceğini söyledi. Twitter, Çarşamba günkü blogunda, yeni özelliğin “etkileşim şeklinizi nasıl değiştirdiğini ve düşündüğünüzü daha rahat bir şekilde paylaşmanıza izin verip vermediğini” inceleyeceğini söyledi. 

Şirketin ürün yöneticisi Mo Aladham, fleets’i, geçici düşünceleri aktarmanın yeni bir yolu olarak tanımladı. Twitter’ın, bir blog yazısı üzerinden yaptığı açıklamada ise “Brezilya’dan başlayarak geçici düşüncelerinizi paylaşmanın yeni bir yolu olan fleets’i test ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Göz atın:   Twitter'a Alternatif Zaman Çizelgesi Geldi!

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu