Tiktok Takipçi Satın Al

Twitch Röportajları: Güneş “PixieRochelle” Gökseloğlu

Twitch‘de yayınlarına devam eden Güneş “PixieRochelle” Gökseloğlu ile birlikte bir röportaj gerçekleştirdik.


Yeni konuğumuz ise Twitch’de kendine has kitlesi ile yayınlarını sürdüren PixieRochelle ile birlikte röportajımızı gerçekleştirdik. Bu röportajımızda konuğumuz Güneş Gökseloğlu namı diğer PixieRochelle’a birkaç soru sorduk ve cevaplarını aldık buyursunlar.

Öncelikle bizlerle bu röportajı kabul ettiğiniz için gerçekten çok teşekkür ederiz Güneş, size birkaç sorumuz olacaktır, içtenlikle cevaplayacağınızdan hiç şüphemiz yok. Sizi yakından takip eden takipçileriniz ve sizi henüz tanımamış olan insanlar için bu röportaj gerçekten güzel reaksiyon vereceğinden şüphemiz yok. Tekrardan teşekkür ederiz. Hemen başlayalım.

Twitch Kanal Adresi
İnstagram Profil Adresi

 • Selam Güneş, henüz seni tanımayan insanlar için bize kısaca kendinden bahseder misin?

Selamlar, Güneş Gökseloğlu ben. 16 Ekim 1998 doğumluyum. Çok eskiden ailemler İzmir’in Çeşme ilçesine göçmüş adalardan. Hayatımın uzun bir süresini Çeşme’de geçirdim.Daha sonra üniversite okumak için ülke değiştirdim. Şuan Kıbrıs EMU’da üniversite öğrencisiyim. Üç yıl İngilizce-Türkçe, ek dil Fransızca Mütercim Tercümanlık okudum. Biraz geç oldu ama hayalimdeki mesleğin tercümanlık olmadığını anlayıp medya bölümüne geçtim.


 • Neden “pixierochelle” ?

League of Legends için bir isim arıyordum kendime.”Rochelle”in uygun olduğuna karar verdim.Sosyal medya hesaplarımda kullanıcı adımın başına ”Pixie” ekledim ve bunu sadece tatlış durduğu için yaptım aslında. Daha sonra kendi arkadaş çevremde ”Pixie” yayıldı ve bizim grubumuzun adı gibi oldu. Twitch’te ”Rochelle” alınmıştı ben de en uygun ”pixierochelle” olabileceğini düşündüm.


 • Ne zaman, işte şimdi Twitch’e başlamam lazım dediniz?

Bundan 2-3 yıl önce. Zaten ilk yayınımı da o zaman açmıştım. Yeterli ekipmanım ve internet altyapım olmadığı için ara vermek zorunda kaldım. Hep içimde kalmıştı… 2018’de bu fırsatlar elime geçince bir an bile düşünmeden başladım.


 • Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi genellikle yayınlarda görüyoruz.

O gün ki ruh halime göre çok değişiyor. Bazen tüm gün evde ya da yurtta, bazen tüm gün dışarıda. Çok düzenli bir hayatım olduğu söylenemez ama bundan şikayetçi değilim. Düzen seven bir yapım yok.


 • Twitch’e başladıktan sonra hayatınızda ne gibi değişiklikler oldu?

Arkadaş çevrem, sosyal hayatıma ayırdığım zaman, sorumluluklarım, sosyal medyaya ayırdığım zaman, insanlara olan sabrım gibi birçok şey değişti. Bu değişikliklerin hiçbir zaman negatif dönüşü olmadı bana. Çok sorumluluk seven bir yapım yoktu, sorumluluklardan kaçardım. Bu platform bana sorumluluk sahibi olmayı sevdirmiş olabilir.


 • Herkes genellikle merak eder yayın harici canınız sıkılınca veya kafa dağıtmak için oyun oynuyor musunuz?

Ben kendimi bildim bileli oyun oynuyorum. Benden 4 yaş büyük bir abim var.Kendisi bilgisayar oyunlarını çok sever.Ben de küçükken hep onun peşinden internet cafeye giderdim.Abim ve arkadaşları oyun oynardık. Ben yayın için oyun oynamıyorum. Oyun oynamayı sevdiğim için oynuyorum. Yani cevabım EVET!


 • Yayın arkasında hayat nasıl geçiyor? Arkadaşlıklar olsun, aile ilişkileri olsun… Hep yayınlardaki gibi tatlı bir ortam yoktur muhtemelen.

Aile konusunda çok şanslıyım.Annem kardeşimden bu tür olaylara alışık olduğu için, kardeşim de direkt bu platformun içinden biri olduğu için tam destek alıyorum hep. Yayın açmamı sağlayan tüm ekipmanlarımı bana ailem sağladı. Arkadaşlıklarım şu an çok güzel.Gerçekten yanımda olduklarını bildiğim sayılı insan var çevremde.


 • İlk olarak insanların sizi tanıdığı zaman nasıl hissettiniz? (fotoğraf çektirmek vb.)

2015’ten itibaren tüm League of Legends etkinliklerinde ama o zamanlar yayıncı değildim. Garip bir duyguydu.Şu an gerçekten iyi hissettiriyor.


 • Twitch üzerinde en sevmediğin şey nedir?

İnsanların kadın yayıncılara karşı ön yargılı olması. Üzülerek söylüyorum bazı insanlar gerçekten bu konuda cinsiyetçi.


 • Twitch platformunu değerlendirirseniz nasıl değerlendirirsiniz?

Bence çoğu alanda insanlara kendini gösterebilme şansını veren bir platform.


 • Sosyal medya platformları için farklı bir proje düşünüyor musun?

Şu an böyle bir durum yok ama neden olmasın?


 • Yayıncı olmak isteyen arkadaşlara kısa bir tavsiyede bulunacak olsan, tavsiyelerin ne olurdu?

Kendileri olmaları gerekiyor. Samimiyet bence gerçekten önemli. Güçlü bir psikolojiye sahip olmaları lazım.Her şeyle karşılaşabilirler. Çevrelerinde ”Yapamazsın.” diyenler elbet olacak. Aldırış etmeyip hayallerinin peşinden gitsinler.


 • Yayında oynamayı en sevdiğin oyunlar neler?

League of Legends… Bana birçok duyguyu aynı anda yaşatan oyun. Her oyunu oynamayı seviyorum ama LoL favorim sanırım.


 • Yayıncılık dışında ilgi duyduğun başka meslekler var mı?

Yayıncılığı her ne kadar ciddiye alsam da yayıncılığa tam olarak meslek gözüyle bakmıyorum. Bölümümden mezun olup işimi yapmak istiyorum. Bunun dışında moda sektörüne aşırı bir ilgim var.


 • Vakit ayırdığın için TeknoDiot ekibi olarak çok teşekkür ederiz, eklemek istediğin ekstra bir şey var mı?

Asıl ben çok teşekkür ederim.Çok güzel bir yıl geçirmeniz dileğiyle, sizleri seviyoruuum! 🙂

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

2 Yorum

 1. Güneş sen ünlü olmuşsun haberimiz yok. O instada ki ışıklı fotoğraflardan sonra ünlendin sanki

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu