Tiktok Takipçi Satın Al

Türkiye’nin En İyi 4 İnternet Girişimcisi

Türkiye’de önde gelen girişimler var peki bu girişimlerin arka planında olan kurucuları kimler. Türkiye’nin en iyi 4 girişimcisi.

:: Nevzat Aydın (Yemek Sepeti)


 

Türkiye’nin En İyi 4 İnternet Girişimcisi

Delivery Hero, 589 milyon dolar (1 milyar 596 milyon TL) toplam değerleme üzerinden Yemeksepeti hisselerinin tamamını bünyesine kattı. Delivery Hero’nun Berlin’deki merkezinden yapılan açıklamada anlaşma teyit edildi. ABD’li e-Bay’in 2001 yılında kurulan Gittigidiyor’u 2011 yılında 217 milyon dolara satın almasından sonra Yemeksepeti anlaşması en büyük internet satın alması oldu.

Şirket yetkililerinden alınan bilgiye göre bu satın alma aynı zamanda global online yemek siparişi sektöründeki en büyük işlem olma özelliğini de taşıyor.

CEO Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’ndeki mevcut görevine devam edeceği ve Delivery Hero’nun yönetiminde aktif rol alacağı da belirtildi.

:: Sedat Kapanoğlu (Ekşi Sözlük)

Türkiye’nin En İyi 4 İnternet Girişimcisi

Türkiye’nin en başarılı girişimci ve yazılım uzmanlarından olan Sedat Kapanoğlu, 1994 yılında “Hasta 1.0” ismini verdiği hasta takip yazılımı, 1995 yılında bbs için yazılımlar, meteoroloji genel müdürlüğü için yazılımlar hazırlamıştır. 1997 yılında ODTÜ’de hazırlanan programlama yarışmasında 3. oldu.1999 yılında ekşi sözlük yavaştan kullanıcılar ile başlamıştı.2001 yılında Microsoft’tan aldığı teklif ile yazılım ekibinde çalışmaya başladı ve 2004 de yılında yazılım-tasarım mühendisi olarak çalışmasına devam etti. Ekşi Sözlük sitesiyle 2003 yılında Altın Örümcekten “En Başarılı Kişisel Web Sitesi” ödülünü kazandı. 2007’de Ekşi Sözlük’ten kazandığı paralar Microsoft’tan fazla olunca Türkiye’ye döndü. 2015 yılında Ekşi Sözlük yönetiminden ayrılmış ve ABD yerleşmiştir.

:: Taner Aksoy (Sahibinden.com)

Türkiye’nin En İyi 4 İnternet Girişimcisi

Aksoy Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Taner Aksoy, 1999 yılında internet üzerinden satıcılara detaylı ilan verme olanağı sağlayan ve alıcılar için ilanların kolay aranmasına olanak tanıyan bir site fikrini oluşturdu.

Bu site sahibinden.com ’du. 2000 yılında 2.700 ilanla yayın hayatına başlayan web sitesinde şimdilerde milyonlarca ilana sahip.

:: Kaan Kayabalı (Onedio)

Türkiye’nin En İyi 4 İnternet Girişimcisi

Kaan Kayabalı ÖSS’de Türkiye 250.’si olmuştur.2011 yılında sosyal medyayı detaylı incelemiş olan Kayabalı insanların en kolay şekilde üye olabilecekleri değişik bir sosyal medya oluşturmaya karar vermişti ve 2012’de Onedio’yu kurdu. 2014 yılında aylık olarak 4.5 milyon tekil hite ulaşmıştır. Şuanda fazlasıyla hite sahip.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu