TeknoDiot
     
     
     

Turkcell UpCall, Artık Herkese Açık

Turkcell UpCall, Artık Herkese Açık

Turkcell , yeni nesil arama uygulaması UpCall’u tüm operatörlerin abonelerine açtı.

Turkcell, Türkiye’nin dijital operatörü olduğunu yalnızca yenilikçi uygulamalarıyla değil, bunları tüm operatörlerin kullanıcılarıyla paylaşarak da gösteriyor. Daha önce sadece Turkcell’lilere açık olan bilinmeyen numara kavramını ortadan kaldıran yeni nesil rehber uygulaması UpCall, telefon rehberinizde kayıtlı olmasa da arayanın ismini gösterme, numaradan isim, isimden numara sorgulayabilme konulu ve resimli arama özellikleriyle isteyen herkesin kullanımına açıldı.

Turkcell, akıllı telefon rehberinde ezber bozan uygulaması UpCall’u, tüm operatörlerin kullanıcılarıyla paylaşıyor. Apple Store ya da Google Play üzerinden ücretsiz indirilebilen UpCall uygulaması, telefonunuzun rehberinde kayıtlı olmayan kişilerin aramalarında, arama ekranında kim olduğunu gösteriyor. Uygulama ayrıca aramaya konu ekleyerek, arama nedenini daha telefon çalarken karşı tarafa iletiliyor. Resim ve emojili arama seçeneğiyle de telefon ekranlarını eğlenceli bir hale getiriyor. UpCall bu özellikleriyle tüm operatörlerin kullanıcılarına açıldı.

Turkcell UpCall, Artık Herkese Açık

Turkcell kullanıcıları ise UpCall’un ayrıcalıklı özelliklerinden yararlanmayı sürdürecek. Tek tıkla grup arama, en yakın nöbetçi eczaneye iletişim ve lokasyon bilgisiyle ulaşabilme, ‘rahatsız etme’ seçeneğiyle telefon açıkken de ulaşılamıyor anonsu iletilmesi gibi daha bir çok özellikle UpCall, Turkcelliler’in hizmetinde.

Tüm aramaları tek ekrandan yönetiyor

UpCall ile tüm aramaları tek bir ekrandan yönetmek mümkün oluyor. Turkcell’in KimAramış, KimAramış Ektsra, CepAçık, CepAçık Ekstra, KimArıyor, ŞimdiAra gibi arama servislerine abone olanlar, tüm aramaları tek bir ekran üzerinden kolayca yönetilebiliyor. UpCall ile sadece başarılı ve cevapsız çağrıları değil, telefon kapalıyken ya da meşgulken arayanları da arama kayıtlarından görebiliyor. Böylelikle kullanıcıların daha önce kısa mesaj ile aldıkları bildirimler, uygulama bildirimleri ile tek ekrandan çok daha kolay ve anlık takip edilebiliyor. UpCall’un bilinmeyen numaraları göstermesi için aranılan kişinin isminin paylaşılmasına izin vermiş olması gerekiyor. Bunun için arayan kişinin kaydının Turkcell Rehber’de ya da Rehberlik Hizmetleri Servisi A.Ş’ nin veri tabanında yer alması gerekiyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Turkcell’e Ödül Yağmuru

Buğra Noyan

Ekranları Dokunmatik Hale Getiren Wollox Arıkovanı’nda

Buğra Noyan

Turkcell 5G’de Dünyada Bir İlke İmza Attı

TeknoDiot Bey

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.