Tiktok Takipçi Satın Al

Türk Telekom’dan Mobil İnternet Paylaşımı Hakkında Açıklama Geldi

Alınan karar doğrultusunda, 15 Ocak 2019 tarihinden itibaren mobil internet paylaşımı (hotspot) ücretli hale getirilecek.

Birçok kullanıcı ise söz konusu bu gelişme hakkında operatörlerden gelecek olan açıklamaları bekliyor. Vodafone ve Turkcell’den sonra Türk Telekom‘da konu hakkında açıklamada bulundu. Geçtiğimiz saatlerde yaşanılan gelişme ile beraber Türk Telekom’dan gündemde uzunca yer alan ücretli hotspot hakkında beklenen resmi açıklamayı sonunda yaptı. Türk Telekom hotspot ücreti alacak mı? İşte detaylar!


15 Ocak 2019 tarihinden itibariyle mobil internet paylaşımı ücretli hale getirileceği söylenmişti. Netleşen bilgi ile hotspot için kullanıcılardan belirlenen tarihten itibaren ek olarak 9 TL gibi bir ücret alınacak. Türk Telekom’dan konu hakkında yeni bir açıklama geldi.

Türk Telekom'dan Mobil İnternet Paylaşımı Hakkında Açıklama Geldi

[sp-related style=”dark” id=”34150″]

Türk Telekom’dan Hotspot Açıklaması

Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir. Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır. Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu