Tiktok Takipçi Satın Al

TSMC Yeni İşlemci Üretimini Artıracak

TSMC’nin 2023 yılında sadece bir müşterisi vardı: Apple. Apple, 3 nanometrelik işlem teknolojisi için çok fazla ürün sipariş etti ve üreticinin tüm üretim kapasitesini aldı. Ancak, TSMC’nin yeni müşteriler çekmesiyle birlikte, ek siparişleri karşılamak için üretim kapasitelerini genişletmesi gerekmektedir, aksi takdirde şirket sadece kar kaybedecektir. İçeriden gelen bilgilere göre, Tayvanlı dev, 2024 yılında aylık 100.000 silikon wafere kadar üretimi artırmayı planlıyor ve aynı zamanda 3nm işlem teknolojisiyle ürün çıkışını artırmaya odaklanıyor.

Bu içeriden gelen bilgilere göre, yakın gelecekte TSMC, Apple, Qualcomm, MediaTek, NVIDIA, Intel ve daha fazlasından büyük siparişler alacak. Dolayısıyla, TSMC muhtemelen ikinci nesil 3nm teknolojisine dayalı silikon wafer üretimini artıracak ve mümkün olan en fazla müşteriye satmak ve mümkün olduğunca çok para kazanmak isteyecektir, ki bu oldukça mantıklıdır. Ancak, TSMC’nin aylık üretimi 60.000’den 100.000’e çıkaracak olmasıyla sınırlı değil. Büyük bir avantaj da, şirketin ürün çıkışını %80’e çıkaracak olmasıdır. Bu, şirketin fabrikalarından çıkan tüm ürünlerin %80’inin kullanılabilir olacağı anlamına gelirken, hatalı ürünlerin sadece %20’sini oluşturacağı anlamına gelir. Örneğin, başlangıçta, teknoloji henüz ortaya çıktığında, sadece %14-15’i kullanılabilir silikon waferlerdi, geri kalanı hatalıydı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu