Tiktok Takipçi Satın Al

Apple Kullanıcılarına 25$ Ödeme Yapacağı İddia Ediliyor!

iPhone sahipleri, eski pilleri korumak için eski telefonları kasıtlı olarak yavaşlatan iddiaları çözmek için 500 milyon dolara kadar ödeme yapmayı kabul ettikten sonra Apple’dan kullanıcılar 25 $ ödeme alabilirler.

Apple ve iPhone tüketicilerini temsil eden avukatlar, Apple’ın 2017’nin batarya yorgunluğuyla ilgili beklenmedik kapanmalardan kaçınmak için eski modellerde telefon performansını yavaşlattığını kabul etmesinden kaynaklanan bir anlaşma üzerinde anlaştılar.

Bu olay Apple’ın 29 $ ‘lık indirimli batarya değiştirmeleri sunmasına neden oldu ancak birçok kişi Apple’ın sorunun nedenini açıklamadığı için yeni telefonlar satın almak için yüzlerce dolar harcadıklarını iddia etti. Bazı tüketiciler sadece yeni batarya satın alabileceklerini bilselerdi, yeni telefonlar satın almamış olabilirlerdi.


Apple Kullanıcılarına 25$ Ödeme Yapacağı İddia Ediliyor!

Apple haksızlığı kabul etmedi. Anlaşmanın bir parçası olarak şirket, tüketicileri temsil eden avukatlara yaklaşık 93 milyon dolar da dahil olmak üzere 500 milyon dolara 310 milyon dolar ödeyecek.

Sınıf davalarında adlandırılan iPhone kullanıcıları her biri 3.500 dolara kadar kazanacak. Geri kalan paranın geri kalanı, çalıştırdıkları işletim sistemiyle ilgili uygunluk gereksinimlerini karşılayan iPhone 6, 6S, 7 ve SE modellerinin kullanıcılarına ödeme yapılacak. Ödemeyi almak için talepte bulunmaları gerekmektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu