Tiktok Takipçi Satın Al

TikTok, 2019’un 4. Çeyreğinde Gelirlerinde İnanılmaz Artış Gösterdi!

TikTok 2019 yılının son günlerinde şimdiye kadar yaşadığı en yüksek gelirli dönem oldu. Popüler sosyal medya platformu iki yılda kendini geliştirerek büyümeye devam etti.

TikTok, bir yıl önce hasılatı 10 Milyon Dolarken 2019’un son çeyreğinde bu rakam 50 milyon dolar gelir elde ederek kendi rekorunu kırdı. 2019 Yılında tüm dünyada birden yaygınlaşmaya başlayan TikTok artan kullanıcı sayısına bağlı olarak gelirlerinde de inanılmaz bir artış gösterdi.


Araştırma ve analiz firması Apptopia elde ettiği verilerin sonuçlarına göre, TikTok’un gelirleri geçen yıla göre son çeyrekte %310 artış sağladı. TikTok 2018 yılının son günlerinde sadece 10 milyon dolar gelir elde etmişti.

Şirket bu rakamı bir yılın sonunda 50 milyon dolara kadar yükseltme başarısı sağladı. Şirketin bir yıl içerisinde çeyreksel dönemler arasında büyümesi etkileyiciydi. Yine 2019 yılı içerisindeki üçüncü çeyrekte 20 milyon dolar olan gelir, son çeyrekte 50 milyona kadar yükseldi.

TikTok, 2019'un 4. Çeyreğinde Gelirlerinde İnanılmaz Artış Gösterdi!

TikTok’un inanılmaz büyümesinin veri anlatımı, bir başka mobil analiz firması olan SensorTower’ın verileri ile destekleniyor. Raporların sonuçlarına göre Çin harici diğer ülkelerde olan App Store ve Google Play‘deki tüm pazarlarda dördüncü çeyrek için 87 Milyon Dolar brüt, net olarak ise 62 Milyon Dolar harcama yapıldı.

2019 yılı için, TikTok Instagram bile geçerek en çok indirilen oyun dışı uygulama olduğunu söyleniyor. App Annie’nin 2019 verilerine göre, benzer kısa video uygulaması olan Likee bile Snapchat, Netflix ve Spotify’ı aşan indirmeler ile Çin hariç dünya çapındaki tüm pazarlarda geçmiş oldu.

Son olarak daha fazla sosyal medya haberlerine göz atmak isterseniz Sosyal Medya Haberleri Kategorisine bakabilirsiniz.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu