TeknoDiot
     
     
     

Samsung, 2019’un 4. Çeyreğinde Dünyadaki En Büyük Android Tablet Markası Oldu

Samsung, 2019'un 4. Çeyreğinde Dünyadaki En Büyük Android Tablet Markası Oldu

Samsung, 2019’un dördüncü çeyreğinde dünyanın en büyük Android tablet markası oldu.

Apple, segmentte baskın oyuncu olmaya devam ederek genel tablet pazar payına liderlik ediyor. International Data Corporation’dan (IDC) yeni bir rapora göre Samsung, 2019’un 4. çeyreğinde dünya çapında 7 milyon tablet sevk etti.

Küresel pazardaki pazar payı yüzde 16,1 idi. Buna karşılık, Huawei aynı çeyrekte sadece 4 milyon tablet satmayı başardı. Amazon ve Lenovo sırasıyla 3.3 milyon ve 2.5 milyon tablet sattı. Yine de Apple, 15.9 milyon iPad’i başarıyla satan ve küresel pazarın üçte birinden fazlasını (%36.5) yakalayan en büyük tablet üreticisiydi.

Tüm yıl için sevkiyat numaralarını düşündüğünüzde, Samsung 21.7 milyon Galaxy Tab cihazı sattı ve küresel pazarın yüzde 15.1’ini yakaladı. Huawei, Amazon ve Lenovo yıl boyunca 14.1 milyon, 13 milyon ve 8.5 milyon tablet sattı ve pazarın sırasıyla yüzde 9.8, yüzde 9 ve yüzde 5.9’unu yakaladı. Apple ise 49.9 milyon iPad sattı ve pazarın yüzde 34.6’sını elde etti.

Samsung, 2019'un 4. Çeyreğinde Dünyadaki En Büyük Android Tablet Markası Oldu

2018’in dördüncü çeyreğiyle karşılaştırıldığında, Samsung‘un tablet gönderileri 7.6 milyondan 7 milyona yüzde 7.4 düştü. Tüm yıl için satışları 2018’de 23,4 milyondan 2019’da 21,7 milyona düştü; bu da yıllık %7,2 düşüş gösterdi. Güney Koreli firma, boru hattında S Pen bulunan en az bir tablete sahip olduğundan satış numaraları tekrar yükselebilir.

Samsung, dünyanın en iyi üst düzey Android tabletlerini yapıyor (Galaxy Tab S6 incelememizi okuyun) ve bir dizi orta sınıf ve giriş seviyesi tablete sahip. Endüstriyel kullanım için bazı sağlam tabletler ve çocuklar için özel tablet çeşitleri bile yapar . Ayrıca son zamanlarda Galaxy Tab S6’nın 5G varyantını başlattı.

Samsung, 2019'un 4. Çeyreğinde Dünyadaki En Büyük Android Tablet Markası Oldu

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Yeni Huawei MateBook 13 Türkiye’de Satışa Çıktı

Buğra Noyan

Bütçe Dostu Yeni Nokia Modelleri Tanıtıldı!

Buğra Noyan

Samsung Galaxy S9’un İşlemcisi Belli Oldu!

Uğur Aydemir

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.