AMD

Tesla CEO’su Elon Musk Koronavirüs ile İlgili Eleştiri Yağmuruna Tutuldu!

Tesla’nın CEO’su olan büyük girişimci Elon Musk Koronavirüs salgınını ciddiye almadığıyla ilgili eleştirildi.

Güney Afrikalı olarak bildiğimiz Tesla ve SpaceX’in kurucusu olan girişimci Elon Musk, Twitter’da koronavirüsünü ciddiye almadığını düşündürecek paylaşımlar yaptı.

Mesajlarında hastalığın çocuklar üzerindeki etkileriyle ilgili yanıltıcı bilgilere yer veren girişimci Elon Musk, Kuzey Kaliforniya’da yerel yönetimin evlerden çıkılmaması konusundaki kararına rağmen fabrikasını dün akşama kadar açık tuttuğu için de eleştirildi. Bazı haber verilerine göre ise Elon Musk’ın bu sözleri Twitter’daki 32,5 milyon takipçisinden eleştiri aldı.

Musk tuhaf yorumlar yaptı: ‘Çocukları etkilemiyor’

Tesla CEO’su Perşembe günü, salgının ciddiyeti konusunda mesajlar paylaşmaya devam etti. Musk, Koronavirüsle ilgili Stanford Üniversitesi’ndeki, salgın hastalıklar uzmanı Profesör PA Lonnidis’in yazısına yanıt verdi. tarafından eleştirildi. Kararların yetersiz ve şüpheli bilgilere dayandığını belirtti. Elon Musk, “Kanımca bu profesör haklı” dedi ve yeni vakaların yavaşladığına işaret eden bir grafik paylaştı.

Tesla CEO'su Elon Musk Koronavirüs ile İlgili Eleştiri Yağmuruna Tutuldu!

Fabrika Şirketin Açıklamasına Göre Bugüne Kadar Kapalı

Elon Musk, bu hafta San Francisco’da yetkililerin zorunlu olmayan işletmelerin kapanması kararına rağmen Tesla’nın fabrikasını açık tuttuğu için çalışanları tarafından eleştirilmişti.

Şirket, fabrikadaki personel sayısını 10 bin’den 2.500’e düşürme kararına rağmen çalışanlar BuzzFeed haber sitesine yaptığı açıklamada, çalışma koşullarından kaygı duyduklarını belirtmişti. Şirketten dün akşam yapılan açıklamada fabrikada salgın karşısında önlem olarak 23 Mart akşamına kadar üretimin durdurulacağı belirtildi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!