Tiktok Takipçi Satın Al

Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefonda internet paylaşımı özellikle son dönemde gelişen mobil internet kullanımı ile birlikte sıklıkla merak edilen ve yine birçok kişi tarafından kullanılan bir özelliktir.

Mobil internet özelliği olan her akıllı cihazla başka bir telefonun paylaştığı interneti kullanabilmek ise mümkündür.


Telefonda internet paylaşımı yaparken, interneti paylaşan telefon aynı zamanda bir internet dağıtıcısı yani modem özelliği gösteren bir cihaza dönüşür. Bu sayede farklı kullanıcı sınırları olmakla beraber farklı telefonlar bu cihaza bağlanıp, internet hizmetini aktif bir şekilde kullanabilirler. Bunun için ise çoğu telefonda yapılması gereken şey birkaç ayar işlemi kadar kolay ve pratik adımları içerir. Yine bazı özel programlar yardımı ile de bu özellik aktif olarak kullanılabilir.

Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefondan Başka Cihazlara İnternet Paylaşımı Yolları nelerdir?

Sadece bir telefon mobil veri üzerinden internete bağlıyken yani aktif olarak o an internet hizmeti alıyorken farklı cihazlarla da bu hizmeti kolayca paylaşabilir. Bunun için ilk önce cihazın ayarlar kısmına girilir. Ayarlar kısmı içinde genel de en üst sıralarda yer alan, mobil veri, mobil internet ayarları ve benzeri isimlerle anılan menü sekmesi içine girilir.

Bu kısımda yer alan veri dolaşımını aç ya da internet erişim noktasını aç gibi adları olan özellik devreye sokulur. Ardından sistem tarafından tanımlanan şifre karşıdaki telefona girilir ve normal WiFi bağlantısı ayarlarından internet hizmeti veren cihaza bağlanılır. Telefonda internet paylaşımı istenildiği an açıldığı gibi kapatılıp devre dışı bırakılabilir.Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır? Telefonda İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu