Tiktok Takipçi Satın Al

Teknolojiye Neden Yakın Olmak Zorundasınız?

Teknoloji hayatlarımızı değiştiriyor. Hayatlarımızı değiştirirken kimi zaman da bizi kendisine bağımlı hale getiriyor.

Bu bağımlılıktan korkan pek çok kişi ise teknolojiye yakın olmaktan kaçınıyor. Hatta teknoloji ile ilgili bir iş yapmadığı için ya da teknolojinin bir lüks olduğunu düşündüğü için kaçınıyor. Ancak hiç düşündünüz mü teknoloji artık günümüz dünyasında bir seçim değil bir zorunluluk hatta bir ihtiyaç haline gelmiş durumda.


Çünkü teknoloji artık biz istesek de istemesek de, hatta ondan kaçsak da hayatlarımızı değiştiriyor. Bu değişimin iyi ya da kötü olması ise kimi zaman göreceli bir kavram. Aslında burada teknolojiyi ne amaçla kullandığınız olgusu devreye giriyor. Odaklanmamız gereken nokta ise bu hızlı dönüşümden nasıl fayda sağlayabileceğimiz konusu oluyor.

Teknoloji ile yakın olmak sadece hayatımızın kolaylaşması için değil nesiller arası iletişimi sağlayabilmek için de önemli bir hale geldi. Örneğin çocuklarımızla günümüz dünyasında artık aynı dili konuşabilmemiz; onları anlayabilmemiz hatta teknolojinin olası zararlarından onları koruyabilmemiz için en azından biraz da olsa teknoloji okur yazarlığına ihtiyacımız var. Onların dünyaya uyumlu, sürekli öğrenen bireyler olması için ebeveynlerinden kopuk olmamaları önemli.

Teknolojiye Neden Yakın Olmak Zorundasınız?

Dünyadaki teknoloji fırtınası devam ederken biz bu fırtınanın neresindeyiz ya da yakın gelecekte neresinde olacağız? Ya da bir başka deyişle bundan nasıl fayda sağlayacağız?

ABD ve Uzakdoğudaki bazı ülkelerin önderliğinde teknolojik gelişmeler çok hızlı ilerliyor. Türkiye olarak bizde de son yıllarda teknokentler, markalardaki dijital dönüşüm ve yeni teknoloji girişimleri öncülüğünde güzel gelişmeler yaşıyoruz. Ancak elbette bu yeterli değil. Yeni nesillere uygun altyapı, doğru eğitim, parasal destek ile bir ABD olamasak da teknolojide dünya markaları çıkaran çoğu ülkeden çok daha iyi olabiliriz.

Dünya teknoloji ile birlikte hızla değişirken ve teknoloji hayatlarımız için artık bir zorunluluk, gereklilik hatta bir ihtiyaç olmuşken bizim de ortaya çıkan bu yeni teknolojilere adapte olabilmemiz gerekiyor. Bu sebeple teknoloji okur yazarlığı bu noktada önem kazanıyor. Teknolojinin farkında olabilmek, anlayabilmek, kullanabilmek değer taşıyor.

İşte Moblobi.com da aslında tam da bunu hedefliyor. Hepimiz için gerekli olan teknoloji bilgisini hayatlarımıza gerektiği kadarı ile ve anlaşılır olarak bize veriyor. Hergün 5-10 dakika da olsa Moblobi.com a girerseniz teknoloji okur yazarlığınızı arttırır, bu alanda entelektüel bilgilerinizi geliştirirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu