TeknoDiot
     
     
     

Subaru’dan Hava ve Çevre Temizliği Hareketi!

Subaru'dan Hava ve Çevre Temizliği Hareketi!

Subaru Corporation, Subaru Grubu’nun karbondioksit salınımlarını azaltmak için yeni atılımlarını açıkladı. 

Halihazırda uygulanmakta olan tedbirlere eklenecek güneş enerjisi santrali ve hidroelektrik tesisi kurulması gibi yeni atılımlar sayesinde Subaru Grubu’nun doğrudan karbondioksit salınımı %3’ü oranında ve yıllık yaklaşık 20.000 ton azalacak. Bunun 2020 mali yılına kadar (Mart 2021) tamamlanması hedefleniyor. Subaru Corporation, karbondioksit salınımını 2030 yılında %30 oranında azaltmayı planlıyor.

Karbondioksit salınımlarını düşürmek isteyen Subaru Corporation bunun için üç farklı çalışma gerçekleştirecek. Subaru modelleri için Boxer motor ve şanzıman ürettiği Gunma Oizumi Üretim Tesisi’nde Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santralini kuracak. Gunma’daki Üretim Tesisi’nde ve Tokyo Mitaka’daki Tokyo Ofisi’nde “Aqua Premium” hidroelektrik tesisi tanıtılacak. Şirketin Ebisu, Tokyo’daki Merkez Ofisi’nde ve Tokyo’daki Hachioji’deki Subaru Eğitim Merkezi’nde ise Green Power belgelendirme / Green Heat belgelendirme programı kullanılacak.

Subaru’nun Gunma Oizumi Üretim Tesisi’ne monte edilecek güneş enerjisi santralinin Mart 2020’de tamamlanıp elektrik üretmesi hedefleniyor. Japonya’nın en büyük güneş enerjisi santrali olacak olan bu santral yılda 1.145 MWh enerji üretebilecek. Bu santral sayesinde Subaru’nun Gunma Oizumi Üretim Tesisi yılda 2.600 ton daha az karbondioksit salınımı gerçekleştirecek.

Subaru'dan Hava ve Çevre Temizliği Hareketi!

Oizumi’deki Subaru Aksesuar Merkezi ile Kanto PDI merkezi’nde sabit tüketimli güneş enerjisi sisteminin monte edilmesi ve bu elektriğin tesislerde kullanılması tesislerin karbondioksit salınımının yaklaşık % 40’ına eşdeğer 330 ton karbondioksit salınımını azaltması bekleniyor.

Subaru, Gunma’daki Ana Üretim Tesisi’nin ve Mitaka’daki Tokyo Ofisi’nin enerji ihtiyaçlarının bir kısmını karşılamak için TEPCO Energy Partner Inc., şirketinin sunduğu “Aqua Premium” programına geçilecek. Bu program, hidroelektrik enerji üretimi yoluyla elektrik enerjisi sağlamanın yanında 0 karbondioksit salınımına sahip. Bu hamlenin Subaru’nun karbondioksit salınımını yaklaşık 10.000 ton (yılda 21 GWh elektrik enerjisi üretimi) kadar azaltması tahmin ediliyor.

Subaru ayrıca sıfır karbondioksit salınımlı ofisler hedefiyle Ebisu’daki merkez ofisinin ve Hachioji’deki Subaru Eğitim Merkezi’nin tükettiği elektrik ve ısınma için Yeşil Enerji belgelendirmesi / Yeşil Isı belgelendirmesi programından faydalanacak.

2017 yılında revize edilen Subaru Çevre Politikaları kapsamında Subaru Corporation, tüm operasyonlarında karbondioksit emisyonlarını azaltmayı hedefliyor. Bu kapsamda Subaru Corporation, 2016 yılındaki karbondioksit salınımını 2030 yılında %30 oranında azaltmayı planlıyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti Duyuruldu

Buğra Noyan

LG 2019 4. Çeyrek Kazançlarını Takipçileriyle Paylaştı

Uğur Aydemir

Google Chrome Android Sürümünde “Gece Modu” Nasıl Yapılır?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.