Tiktok Takipçi Satın Al

Steam, Windows’un Eski Sürümleri için Desteği Keseceğini Açıkladı

Şimdi, Steam de aynı şeyi yaparak Windows 7, 8 ve 8.1 için destek kesiyor. İşte detaylar...

Microsoft’in sadece üç yıl önce Windows 11’i piyasaya sürmesine rağmen, Windows 12 söylentileri her yerde dolaşıyor. Son raporlara göre, şirket popüler işletim sistemine yeni bir sürümü 2024’ün ikinci yarısında tanıtmaya hazırlanıyor. Bu hamle, Windows 11’in resmi olarak modası geçmiş ilan edilmesi ve eski sürümlerin sonunun gelmesi anlamına geliyor. Bu karar doğrultusunda birçok şirket zaten eski Windows sürümlerine destek vermeyi durdurdu. Şimdi, Steam de aynı şeyi yaparak Windows 7, 8 ve 8.1 için destek kesiyor. İşte detaylar…

Dünyanın en büyük online oyun mağazası olan Steam, Mart 2023’te belirli işletim sistemlerini desteklemeyi bırakacağını açıkladı. 1 Ocak 2024’ten itibaren Steam, Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 ile uyumlu olmayacak. Kullanıcıların Windows 10, Windows 11 veya yaklaşan Windows 12 işletim sistemine geçmeleri gerekiyor.


Bu duyuru o dönemde herkesi şaşırtmış olsa da, hala dokuz aylık bir süre vardı, bu nedenle ciddiye alınmamıştı. Ancak zaman hızla geçti ve şimdi süre dolmadan önce sadece 15 gün kaldı. Steam’in Kasım 2023’teki Donanım ve Yazılım Anketine göre, Steam kullanıcılarının sadece %1’i eski Windows sürümlerini kullanmaya devam ediyor.

Bu rakam başlangıçta yüksek gibi görünmeyebilir, ancak Aralık 2023 itibariyle Steam kullanıcılarının tahmini toplam sayısının 1.2 milyar olduğunu göz önüne almak önemlidir. Bu durumda, Steam’in toplam kullanıcılarının %1’i yaklaşık olarak 12 milyon kişiyi temsil ediyor. Eğer nostalji, alışkanlık, finansal kısıtlamalar veya diğer nedenlerle hala Windows 7 gibi eski sürümleri kullanıyorsanız ve oyun oynamayı seviyorsanız, en kısa sürede en yeni sürüme yükseltme yapmanız iyi bir fikir.

Bu özellikle favori oyunlarınızın herhangi bir kesinti olmadan keyfini sürmeye devam etmek istiyorsanız önemlidir. Örneğin, PUBG: Battlegrounds yakın zamanda eski Windows sürümlerinde oynanamayacağını duyurdu. Bu, Steam’in tarafından herhangi bir gecikme olmayacağına dair açık bir işarettir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
2
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu