Rockstar, Steam'de GTA IV Satışını Durdurdu! - TeknoDiot.com

Rockstar, Steam’de GTA IV Satışını Durdurdu!

Abone Ol 

Rockstar, Games for Windows Live nedeniyle Steam’de Grand Theft Auto IV satmayı durdurdu.

takipçi satın al
takipçi satın al

Geçen günlerde sizlerle bu konu hakkında bir haber yayınlamıştık. Grand Theft Auto IV’ü Steam’den satın alamazsınız. Sebepsiz şekilde GTA IV oyunu Steam’de satın alınamıyor şeklinde. Bu konu hakkında bir resmi açıklama geldi.

Rockstar nihayet Steam’de Grand Theft Auto IV satışlarının durmasının nedenlerini açıkladı. Ortaya çıktığı gibi, durum Games for Windows Live ile ilgili.

Çünkü Microsoft, artık hizmeti destekliyorsa onlar PC’de ücretsiz satıştan oyun kaldırmak zorunda, geliştiriciler, yeni alıcıların takımı anahtarlarını oluşturamaz. Şimdi stüdyo, projenin platformda dağıtımı için başka fırsatlar arıyor.

Rockstar, Steam'de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar’dan GTA IV açıklaması

Windows Live için oyunlar 2013’te resmen kapatıldı, ancak Rockstar, birçok geliştiricinin aksine, hizmeti değiştirmedi ve projenin lisanslı bir kopyasının sahipleri için birçok soruna neden oldu.

Muhtemelen, Rockstar Games Launcher’ı zorunlu bir hizmet olarak kullanacak ve bu da Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto V’ye zaten bağlı. Bu sorun çözülüp GTA IV tekrardan Steam’de satışa çıkacak mı yoksa çözülmeyip GTA IV, Steam‘de satışa devam etmeden bu defter kapanacak mı, ilerleyen zamanlarda bunu hep birlikte göreceğiz.

:: PlayStation 5, Benzersiz Özelliklere Sahip Olacak

Göz atın:   İşte Steam'de 2017'de En Çok Satan Oyunlar!

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!