AMD

Rockstar, Steam’de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar, Games for Windows Live nedeniyle Steam’de Grand Theft Auto IV satmayı durdurdu.

Geçen günlerde sizlerle bu konu hakkında bir haber yayınlamıştık. Grand Theft Auto IV’ü Steam’den satın alamazsınız. Sebepsiz şekilde GTA IV oyunu Steam’de satın alınamıyor şeklinde. Bu konu hakkında bir resmi açıklama geldi.

Rockstar nihayet Steam’de Grand Theft Auto IV satışlarının durmasının nedenlerini açıkladı. Ortaya çıktığı gibi, durum Games for Windows Live ile ilgili.

Çünkü Microsoft, artık hizmeti destekliyorsa onlar PC’de ücretsiz satıştan oyun kaldırmak zorunda, geliştiriciler, yeni alıcıların takımı anahtarlarını oluşturamaz. Şimdi stüdyo, projenin platformda dağıtımı için başka fırsatlar arıyor.

Rockstar, Steam'de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar’dan GTA IV açıklaması

Windows Live için oyunlar 2013’te resmen kapatıldı, ancak Rockstar, birçok geliştiricinin aksine, hizmeti değiştirmedi ve projenin lisanslı bir kopyasının sahipleri için birçok soruna neden oldu.

Muhtemelen, Rockstar Games Launcher’ı zorunlu bir hizmet olarak kullanacak ve bu da Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto V’ye zaten bağlı. Bu sorun çözülüp GTA IV tekrardan Steam’de satışa çıkacak mı yoksa çözülmeyip GTA IV, Steam‘de satışa devam etmeden bu defter kapanacak mı, ilerleyen zamanlarda bunu hep birlikte göreceğiz.

:: PlayStation 5, Benzersiz Özelliklere Sahip Olacak

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Ekipman çekilişi
TeknoDiot Oyuncu Ekipmanı ve Steam Cüzdan Kodu Çekilişi
GAMING EKİPMAN ÇEKİLİŞİ YAPIYORUZ!
ŞİMDİ KATIL!