TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Oyun Haberleri » Steam Haberleri » Rockstar, Steam’de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar, Steam’de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar, Steam'de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar, Games for Windows Live nedeniyle Steam’de Grand Theft Auto IV satmayı durdurdu.

Geçen günlerde sizlerle bu konu hakkında bir haber yayınlamıştık. Grand Theft Auto IV’ü Steam’den satın alamazsınız. Sebepsiz şekilde GTA IV oyunu Steam’de satın alınamıyor şeklinde. Bu konu hakkında bir resmi açıklama geldi.

Rockstar nihayet Steam’de Grand Theft Auto IV satışlarının durmasının nedenlerini açıkladı. Ortaya çıktığı gibi, durum Games for Windows Live ile ilgili.

Çünkü Microsoft, artık hizmeti destekliyorsa onlar PC’de ücretsiz satıştan oyun kaldırmak zorunda, geliştiriciler, yeni alıcıların takımı anahtarlarını oluşturamaz. Şimdi stüdyo, projenin platformda dağıtımı için başka fırsatlar arıyor.

Rockstar, Steam'de GTA IV Satışını Durdurdu!

Rockstar’dan GTA IV açıklaması

Windows Live için oyunlar 2013’te resmen kapatıldı, ancak Rockstar, birçok geliştiricinin aksine, hizmeti değiştirmedi ve projenin lisanslı bir kopyasının sahipleri için birçok soruna neden oldu.

Muhtemelen, Rockstar Games Launcher’ı zorunlu bir hizmet olarak kullanacak ve bu da Red Dead Redemption 2 ve Grand Theft Auto V’ye zaten bağlı. Bu sorun çözülüp GTA IV tekrardan Steam’de satışa çıkacak mı yoksa çözülmeyip GTA IV, Steam‘de satışa devam etmeden bu defter kapanacak mı, ilerleyen zamanlarda bunu hep birlikte göreceğiz.

:: PlayStation 5, Benzersiz Özelliklere Sahip Olacak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei, Almanya’nın Berlin Kentinde Düzenlenen IFA 2019’da Kendisini Kanıtladı!

Uğur Aydemir

Meizu 16T, AnTuTu’dan 418 Bin Puan Aldı!

Yusuf Karcılar

LG UtraGear İle Daha Akıcı ve Zevkli Oyun Deneyim

Umut Bilgen

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.