Tiktok Takipçi Satın Al

Steam Deck Konsolu Sonunda Piyasaya Sürüldü

Valve, Steam Deck konsolunun gelişimini ortaya çıkardığında sektörü şaşırttı. Şirketin amacı, Steam kitaplığında bulunan oyunların çoğunu çalıştırabilecek taşınabilir donanım sunmaktı.

Aslında, neredeyse Valve’ın Nintendo Switch’i alması gibi, ancak daha fazla olasılık var. Hareket halindeyken Control, Assassins Creed ve hatta Cyberpunk gibi oyunlar oynayabilirsiniz.


Tabii ki, donanımda bazı sınırlamalar var, ancak hareket halindeyken oyun oynamak için iyi bir taşınabilir donanım. Bugün şirket nihayet ürünü piyasaya sürdü. Herkes için mevcut değil, ama umut var. Cihaz, ilk rezerv grubu için siparişe hazır. Sipariş detaylarını içeren bir e-posta alacaklar.

Steam Deck Konsolu Sonunda Piyasaya Sürüldü

Cihazı rezerve eden potansiyel alıcıların, e-postayı aldıktan sonra satın almalarını tamamlamak için 72 saatleri olacak. Herhangi bir şans eseri fikrini değiştirirlerse, iptal de bir olasılıktır. Bir sonraki e-posta grubu önümüzdeki hafta içinde gönderilecektir.

İlginç bir şekilde Valve, Aperture Desk Job adlı bir mini oyun yayınladı. Oyun evrensel Portal’da geçmektedir. Amaç, elinizi tutup Stream Deck’in kontrollerini ve özelliklerini öğrenmek. Ancak, bu bir Steam oyunu olduğundan ve Steam destesinde münhasırlık olmadığından, oyunu bir denetleyici ile Windows PC üzerinden de oynayabilirsiniz.

Yeni mini oyunun 1 Mart’tan itibaren Steam kullanıcılarına ulaşacağını belirtmekte fayda var. Steam Deck donanımı üzerinde tam olarak çalışacak oyunların listesi, Horizon Zero Dawn ve yakın zamanda çıkan Elden Ring gibi önemli isimleri içeriyor.

The Witcher 3: Wild Hunt, Control ve Tomb Raider serisi gibi diğer oyunlar da kusursuz çalışacak. Hades, Terraria ve Stardew Valley gibi bağımsız ve güç gerektirmeyen oyunlar sorunsuz çalışmalıdır.

Cyberpunk 2077’den bahsetmiştik, oyun oynanabilir ama daha geliştirilecek çok şey var. Aslında, bu özel başlık bir geliştirme ve optimizasyon karmaşasıdır ve taşınabilir donanımı mükemmel biçimde çalıştırmadığı için suçlayamayız.

Valve tarafından oluşturulan “Great on Deck” adlı bölümden uyumlu oyunların tam listesini kontrol edebilirsiniz . Platformda sorunsuz çalışacak oyunların bir listesini gösterir. Steam Deck, 64 GB’lık bir modele sahip varyant için 399 ABD Doları tutarındadır. Ucuz olmasına rağmen 64 GB modern oyunlar için yeterli değil. 256 GB modeli ve 512 GB modeli gibi daha iyi seçenekler var. Ancak, bunlar sizi sırasıyla 529 dolar ve 649 dolar geri getirecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu