Tiktok Takipçi Satın Al

Starbucks, Sosyal Medya Reklamlarını Durdurma Kararı Aldı

Starbucks sosyal medya reklamlarını nefret söylemi nedeniyle askıya aldı.

Starbucks, nefret söylemine yanıt olarak bazı sosyal medya platformlarında reklamları askıya alacağını açıkladı.


Kahve devi, yakın zamanda sosyal platformlardan reklamları kaldıran Coca-Cola, Diageo ve Unilever gibi küresel markalara katılıyor. Bir Starbucks sözcüsü BBC’ye sosyal medyada “duraklama” nın Google’a ait YouTube’u içermeyeceğini söyledi. Yani Instagram, Twitter ve Facebook gibi büyük mecralarda reklamlar durdurulmuş durumda.

Bilindiği üzere Coca-Cola kısa bir süre önce ürünlerin dijital platformlarda tanıtılması hususunda yeni bir karar aldı. Ünlü içecek markası, en az 30 gün boyunca herhangi bir sosyal medya platformunda reklam içeriği paylaşmayacak.

Starbucks, Sosyal Medya Reklamlarını Durdurma Kararı Aldı

Starbucks sosyal medya reklamları için boykot kararı aldı

Starbucks yaptığı açıklamada, “Toplulukları kişisel ve çevrimiçi olarak bir araya getirmeye inanıyoruz.” açıklamasın da bulundu.Marka, “nefret söyleminin yayılmasını durdurmak için dahili olarak ve medya ortakları ve sivil haklar örgütleriyle görüşmeler yapacağını” söyledi. Ancak, ücretli tanıtım olmadan sosyal medyada yayınlamaya devam edeceğini söyledi.

Duyuru, Coca-Cola’nın sosyal medya şirketlerinden “daha fazla hesap verebilirlik” çağrısında bulunmasından sonra geldi. Coca-Cola, Facebook değişikliklerine rağmen sosyal medya reklamlarını askıya aldı

Duyurular, Facebook’un platformundaki içeriği denetleme yaklaşımıyla ilgili tartışmaları takip ediyor. Facebook Cuma günü, haber değeri için bırakılmış olabilecek zararlı veya yanıltıcı yayınları etiketlemeye başlayacağını söyledikten sonra geldi .

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu