Tiktok Takipçi Satın Al

SpaceX Yeni Bir Roket Fabrikası Kurmak İstiyor!

Yeni fabrikada SpaceX, yeni nesil Starship’in muazzam bir roketini inşa edecek. Geçmişte, şirket yönetimi Los Angeles’a odaklandı, ancak belediye binası ile müzakereler başladı.

SpaceX, birkaç yıldır yeni bir roket fabrikası için planlar yapıyor. 2018 yılında şirket, Los Angeles limanında inşaat için ön onay aldı. Şehir ve liman idaresi, on yıllık bir süre için bölgeyi kiralamak için bir anlaşma imzaladı, ancak SpaceX, yetkililerin bu teklifi büyük bir hevesle almasına rağmen anlaşmayı reddetti. Daha sonra taraflarca belirlenen kira bedeli yıllık 1.4 milyar dolardır. Şimdi müzakereler yeniden başladı.


SpaceX zaten San Pedro’da üç hektardan fazla arazi kiralıyor, ancak şirket bu alanı çoğunlukla kayan bir platforma inen SpaceX merkezine fırlatma araçları göndermek gerektiğinde bir aktarma noktası olarak kullanıyor. Yeni anlaşma, Terminal adasındaki Los Angeles limanının merkezine 7,2 hektar daha ekleyecek.

CNBC raporlarına göre, şirketin yönetimi henüz anlaşma hakkında yorum yapmadı. Liman temsilcisi Phillip Sunfield müzakereleri doğruladı.

SpaceX Yeni Bir Roket Fabrikası Kurmak İstiyor!

SpaceX yeni fabrika kurmak istiyor

Baskiano’ya göre, iki hafta önce SpaceX CFO’su Bret Johnsen ofisine geldi ve şirketin geçmişte kiralamayı reddettiği için özür diledi. SpaceX’in artık Starship gelişimi için yeni bir vizyonu olduğunu da sözlerine ekledi.

Şimdiye kadar, 1.000 yolcu taşımak üzere tasarlanmış tekrar kullanılabilir bir roket Texas ve Florida’daki tesislerde inşa edilmiş ve test edilmiştir. Ancak şirket çalışanlarının çoğu limana yakın merkezde çalışıyor, bu yüzden SpaceX’in bu araziyle ilgilenmesi doğaldırç

Ekim ayında, SpaceX yöneticileri Uzay Gemisini sadece Ay ve Mars’a değil, aynı zamanda Dünya içinde de kullanacaklarını söylediler. Bilet, ekonomi sınıfı bir uçuştan biraz daha pahalı, ancak bir uçak işletme sınıfından daha ucuz olacaktır.

SpaceX Yeni Bir Roket Fabrikası Kurmak İstiyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu