Tiktok Takipçi Satın Al

SpaceX Gelecek Yıl Üç Turisti ISS’ye Uçuracak

Gelecek yıl, SpaceX üç turisti uzaya fırlatacak ve mikro yerçekiminde bir tatil için Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) taşıyacak.

CNBC raporları , ödeme uzay turistleri özel ABD uzay istasyonu üreticisi Axiom Uzay ve SpaceX arasında vurulan bir anlaşma yoluyla Dünya dışı gezisi garantiledi. Uçuş 2021’in ikinci yarısı için planlanıyor ve onları almak için bir SpaceX Crew Dragon kapsülü ve bir Falcon 9 roketi kullanacak.


Axiom Space bunu ISS’nin ilk tamamen özel insan uzay uçuşu görevi olarak görüyor . Dünyaya dönmeden önce ISS’de en az sekiz gün geçirecek olan üç turiste “Axiom tarafından profesyonel olarak eğitilmiş” bir komutan eşlik edecek.

Misyondan bahseden Axiom Space CEO’su Michael Suffredini, “Bu tarih yapımı uçuş, evrensel ve rutin uzaya erişim yolunda yürüyüşte bir dönüm noktası anı olacak. Bu, ISS’nin tamamen olması gereken birçok misyonun sadece ilk olacak ticari bir varlık için bir ilk olan Axiom Space tarafından mürettebat ve yönetiliyor. Ulaşımın sağlanması bu hedefe doğru önemli ilerlemeler kaydetti ve bu çabada SpaceX ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. ”

SpaceX‘in NASA astronotları ile ilk Mürettebat Ejderha uçuşu, her şey planlanırsa bu yıl Nisan ayı başlarında gerçekleşebilir. Turistik gezi gelecek yıl tamamlandığında, Axiom’un odağı, ISS’deki kullanılabilir ve yaşanabilir hacmi genişletebilen yeni bir basınçlı uzay istasyonu modülü olan “Axiom Segmenti” ne geri dönecek. NASA , Axiom Segment teklifini bu yılın başlarında seçti ve ISS’ye 2024 için planlandı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu