Tiktok Takipçi Satın Al

Sony’nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı

Sony, yoğun akıllı telefon pazarında rekabet etmeyi zor buluyor. Samsung, Huawei ve Apple arasındaki premium segmentte üç yönlü bir mücadele haline geldi. 

Öte yandan, orta ve bütçe segmentlerinde birçok güçlü rakip bulunmaktadır. Sony, temelini korumak için çok uğraşıyordu ancak bunu çok iyi yapamadı ve akıllı telefon iş gücünün 2020’de yüzde 50 oranında azalmasına neden olacak. 


Yayınlanan bir raporlara göre; Sony, güçlü rekabet ortamında satışların azalmasıyla mücadele ederken akıllı telefon işgücünün yarısını azaltacak. Sony, akıllı telefon pazar payının son birkaç yılda önemli ölçüde azaldığını gördü, şu anda yüzde 1’in altında. 

Sony’de durumlar kötü

Sony'nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı

Böylece, işgücünü Mart 2020’ye kadar mevcut 4.000’den 2.000’e düşürme kararı alındı. Bu, akıllı telefon işindeki sabit maliyetleri azaltma yönünde bir hareket. Sony, Avrupa ve Çin’deki etkilenen çalışanlara gönüllü emeklilik sunarken, Japon çalışanlarının bir kısmı şirket içindeki diğer bölümlere taşınacak. 

Ayrıca, Güneydoğu Asya ve diğer pazarlardaki akıllı telefon satışlarının, öncelikle Avrupa ve Doğu Asya’ya odaklanmasını sınırlamaya karar verebilir. Şirketin akıllı telefonu işinin 2019 mali yılı için işletme zararı kaydetmesi bekleniyor. İşletmelerdeki sabit maliyetlerin bir kısmını azaltarak kanamayı durdurmayı hedefliyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu