TeknoDiot
     
     
     

Sony’nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı

Sony'nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı

Sony, yoğun akıllı telefon pazarında rekabet etmeyi zor buluyor. Samsung, Huawei ve Apple arasındaki premium segmentte üç yönlü bir mücadele haline geldi. 

Öte yandan, orta ve bütçe segmentlerinde birçok güçlü rakip bulunmaktadır. Sony, temelini korumak için çok uğraşıyordu ancak bunu çok iyi yapamadı ve akıllı telefon iş gücünün 2020’de yüzde 50 oranında azalmasına neden olacak. 

Yayınlanan bir raporlara göre; Sony, güçlü rekabet ortamında satışların azalmasıyla mücadele ederken akıllı telefon işgücünün yarısını azaltacak. Sony, akıllı telefon pazar payının son birkaç yılda önemli ölçüde azaldığını gördü, şu anda yüzde 1’in altında. 

Sony’de durumlar kötü

Sony'nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı

Böylece, işgücünü Mart 2020’ye kadar mevcut 4.000’den 2.000’e düşürme kararı alındı. Bu, akıllı telefon işindeki sabit maliyetleri azaltma yönünde bir hareket. Sony, Avrupa ve Çin’deki etkilenen çalışanlara gönüllü emeklilik sunarken, Japon çalışanlarının bir kısmı şirket içindeki diğer bölümlere taşınacak. 

Ayrıca, Güneydoğu Asya ve diğer pazarlardaki akıllı telefon satışlarının, öncelikle Avrupa ve Doğu Asya’ya odaklanmasını sınırlamaya karar verebilir. Şirketin akıllı telefonu işinin 2019 mali yılı için işletme zararı kaydetmesi bekleniyor. İşletmelerdeki sabit maliyetlerin bir kısmını azaltarak kanamayı durdurmayı hedefliyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus Tanıtılmadan Fiyatı Ortaya Çıktı!

Buğra Noyan

Oppo, Ünlü Şarkıcı Sıla’nın Rol Aldığı Yeni Reklam Filmi İçin Geri Sayım Başlattı

Uğur Aydemir

Oppo, 10 Nisan’da Yeni Akıllı Telefon Serisi “Reno”yu Tanıtacak!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.