Sony’nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı

Sony, yoğun akıllı telefon pazarında rekabet etmeyi zor buluyor. Samsung, Huawei ve Apple arasındaki premium segmentte üç yönlü bir mücadele haline geldi. 

Öte yandan, orta ve bütçe segmentlerinde birçok güçlü rakip bulunmaktadır. Sony, temelini korumak için çok uğraşıyordu ancak bunu çok iyi yapamadı ve akıllı telefon iş gücünün 2020’de yüzde 50 oranında azalmasına neden olacak. 

Yayınlanan bir raporlara göre; Sony, güçlü rekabet ortamında satışların azalmasıyla mücadele ederken akıllı telefon işgücünün yarısını azaltacak. Sony, akıllı telefon pazar payının son birkaç yılda önemli ölçüde azaldığını gördü, şu anda yüzde 1’in altında. 

Sony’de durumlar kötü

Sony'nin Akıllı Telefon İşgücü Yüzde 50 Azaldı Akıllı Telefon Haberleri

Böylece, işgücünü Mart 2020’ye kadar mevcut 4.000’den 2.000’e düşürme kararı alındı. Bu, akıllı telefon işindeki sabit maliyetleri azaltma yönünde bir hareket. Sony, Avrupa ve Çin’deki etkilenen çalışanlara gönüllü emeklilik sunarken, Japon çalışanlarının bir kısmı şirket içindeki diğer bölümlere taşınacak. 

Ayrıca, Güneydoğu Asya ve diğer pazarlardaki akıllı telefon satışlarının, öncelikle Avrupa ve Doğu Asya’ya odaklanmasını sınırlamaya karar verebilir. Şirketin akıllı telefonu işinin 2019 mali yılı için işletme zararı kaydetmesi bekleniyor. İşletmelerdeki sabit maliyetlerin bir kısmını azaltarak kanamayı durdurmayı hedefliyor.


Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı