Sony Xperia 5 Plus Tasarımı Ortaya Çıktı

Sony, 2019 yılında Xperia 5 modeli tanıtılmıştı. Şimdi ise Xperia 5’i küçük bulanlar için Xperia 5 Plus modeli ortaya çıktı.

Ortaya çıkan renderler, 360 derecelik bir 3D video ile birlikte, Xperia 5 ve Xperia 5 Plus arasındaki birkaç farkı sergiliyor. Birincisi, Xperia 5‘teki üçlü arka kamera kurulumunun Xperia 5 Plus için ek bir ToF sensörü ile yükseltilmiş olması.


Bir başka fark, Plus modelinin üzerinde eski moda bir 3.5mm kulaklık jakı olması. Bizim ise Xperia 5 inceleme, biz kulaklık jakı kaybını yakındı. Artı için renderlar doğruysa, bu büyük bir artı olabilir.

Xperia 5 Plus modelinin standart Xperia 5’te bulunan 6.1 inç ekrana kıyasla 6.6 inç ekrana sahip olacağını iddia ediyor. Onleaks ayrıca Plus’ın 8MP ön kamera, yana monte parmak izi sensörü ve çift ön hoparlörüne sahip olacağını iddia ediyor.

Sony Xperia 5 Plus Tasarımı Ortaya Çıktı

Şu anda Plus için ek özellikler hakkında çok fazla bilgi yok. Xperia 5, daha fazla depolama alanı eklemek için bir microSD kartla birlikte 6GB RAM ve 128GB yerleşik depolama ile birlikte Qualcomm Snapdragon 855 işlemciye sahiptir. Ayrıca 3.140mAh bataryaya sahiptir.

Sony Xperia 5 Plus Tasarımı Ortaya Çıktı

Kulaklık girişi üst tarafında bulunan cihazın parmak izi okuyucusu da yan panelde bulunuyor. Görüntülerde göze batan şey ise Sony’nin hâlâ kutu gibi bir kasa üretmekten vazgeçmiyor olması. Bu tasarım, Sony Xperia 5 Plus’ın eski model akıllı telefonlara benzemesine sebep oluyor ve bu da kullanıcıyı etkileyebiliyor. Son olarak Sony telefonlarıyla ilgili haberleri güncel şekilde takip etmek için akıllı telefon haberleri kategorisini takip edebilirsiniz.

Sony Xperia 5 Plus Tasarımı Ortaya Çıktı

:: Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 Güncellemesi Aldı

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu