Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 Güncellemesi Aldı

Sony, telefonlar için Android 10 güncellemesini başlattı. Listedeki 8 telefondan ilk önce gelen en son amiral gemileri. Kullanıcıları Sony Xperia 1 ve Xperia 5 modeli Android 10 güncellemesi ilk alan cihazlar arasında.

Yazılım 55.1.A.0.748 numaralı yapıya sahiptir ve 1 Kasım güvenlik düzeltme ekini içerir (önceden telefonlar Ekim ekini çalıştırıyordu). Bunlar bir yana, Android 10‘a atlamak da beraberinde Karanlık mod ve yeni hareket navigasyonunu ve ayrıca hangi uygulamaların konumunuzu takip ettiğini daha iyi bir bakışla getiriyor.

Güncelleme 725 MB’de boyuta sahip ve global olarak indirilebilecek durumda. Yine de ABD’de ve Avrupa’da başlayarak aşamalı bir sunum, bu yüzden OTA güncelleme bildirimini almanız birkaç gün sürebilir.

Sony Xperia 1 ve Xperia 5 Android 10 Güncellemesi Aldı

Bazı kullanıcıların güncelleme sonrası arama ve veri bağlantısıyla ilgili sorunları bildiklerini, bu nedenle yeni bir binanın yayınlanmasını beklemek isteyebileceğinizi unutmayın (Android 9’a geri dönemezsiniz). Özel bir başlatıcı kullanıyorsanız, Son uygulamalar ekranına geçerken de bir sorun var gibi görünüyor.

Diğer altı Xperia modeli, işletim sistemi yükseltmesi için önümüzdeki yılın başlarına kadar beklemek zorunda kalacak.

Abone Ol 

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu