Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, Corona Virüs Salgınından Dolayı MWC 2020’den Çekildi

Japon teknoloji devi olan Sony, bu yıl düzenlenecek olan MWC 2020’den çekilmeyi tercih eden şirketlerin listesine katılıyor.

MWC 2020’den çekilen şirketlerin listesi artmaya başladı. Listeye Japon devi Sony’de katıldı. Sony’nin haricinde önceden çekildiklerini açıklayan şirketler; LG , Ericsson, Amazon ve NVIDIA idi.


Şirketler, bu ayın sonunda Barselona’da düzenlenecek olan etkinliği Corona Virüs salgını konusundaki korkular nedeniyle çekilme kararları aldılar.

Gelen açıklamada, Sony yeni Xperia amiral gemisi göstermek için beklenen onun basın toplantısı,  planlandığı gibi devam edecek, ama internet üzerinden canlı olarak yayınlanacağını söyledi. Şirket, “Müşterilerimizin, ortaklarımızın, medyamızın ve çalışanlarımızın güvenliği ve refahına büyük önem verdiğimiz için İspanya’nın Barselona kentindeki MWC 2020 fuarına katılmaktan ve katılmaktan vazgeçmek için zor bir karar aldık” dedi.

MWC 2020’den bir yeni çekilen marka daha

MWC işleten kuruluş olan GSMA, bünyesinde ilave sağlık personeli bulunduğunu söyledi. Ayrıca, el sıkışma politikası da dahil olmak üzere, hastalığın yarattığı riskleri azaltmak için başka önlemler de getirecektir.

GSMA’dan gelen güvencelere rağmen, birçok şirket çalışanlarının sağlığına katılmaya değer olmadığına karar verdi. Samsung hala gösteriye katılmayı planlıyor, ancak gönderdiği yöneticilerin sayısını azalttığını söyledi.

Sony, Corona Virüs Salgınından Dolayı MWC 2020'den Çekildi

En son LG çekilmişti

LG ayrıca gelecekte yeni basın etkinliklerini düzenlemek ve 2020’nin telefon serisini ve diğer ürünlerini piyasaya sürmek için uygun bir zaman seçeceğini söyledi. İşte LG basın açıklaması:

LG Electronics, yakın zamanda Dünya Sağlık Örgütü tarafından virüs Çin’in dışına yayılmaya devam ettiği için küresel bir acil durum ilan edilen yeni koronavirüs salgını ile ilgili durumu yakından izliyor.

LG, çalışanlarının, ortaklarının ve müşterilerinin güvenliğini göz önünde bulundurarak, bu ay İspanya’nın Barselona kentinde MWC 2020’ye katılma ve katılmaya karar verdi.

Bu karar, yüzlerce LG çalışanının, virüs sınırlara yayılmaya devam ettikçe daha kısıtlayıcı hale gelen uluslararası seyahatlere maruz kalma riskini ortadan kaldırıyor. MWC’ye katılımı yerine LG, yakın gelecekte 2020 mobil ürününü duyurmak için ayrı etkinlikler düzenleyecek.  LG Electronics bu zor ve zorlu dönemlerde destekçilerine ve halka anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu