Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, Bungie’yi 3,6 Milyar Dolarlık Anlaşmayla Satın Aldı!

Sony, Destiny'nin geliştiricisi ve Halo'nun orijinal yaratıcısı Bungie'yi satın alıyor!

Sony’nin Bungie için yaptığı anlaşma, Take-Two’nun Zynga için yaptığı 12.7 milyar dolarlık ve Microsoft’un Activision Blizzard için yaptığı 69 milyar dolarlık anlaşmanın ardından geldi. Sony, “Destiny”nin yapımcısını ve “Halo”nun orijinal geliştiricisini satın aldı.

Sony Interactive Entertainment, bu ay bir video oyunu konsolidasyonu telaşına ek olarak, video oyunu geliştiricisi özel olarak tutulan Bungie’yi 3,6 milyar dolara satın aldı.


Bungie, çok oyunculu nişancı oyunları Destiny ve Halo’nun arkasındaki geliştiricidir, ikincisi 2010′a kadar geliştirildi. Bungie, 2000 yılında Microsoft tarafından satın alındı ve 2007′de Microsoft’tan ayrıldı.

Microsoft’tan Sonra Sony’den Yeni Hamle!

Take-Two Interactive’in 12.7 milyar dolarlık Zynga anlaşmasından ve Microsoft’un bu ay 69 milyar dolarlık Activision Blizzard’ı satın almasından daha küçük olsa da Sony, Halo ile Microsoft’un 2001′de ilk Xbox’ını piyasaya sürmesine yardımcı olan şirketi satın alıyor.

Sony, Bungie’yi 3,6 Milyar Dolarlık Anlaşmayla Satın Aldı!

Üç anlaşma da bu ay açıklandı. Teknoloji şirketleri, izleyicileri genişletmek ve sanal ve artırılmış gerçeklik cihazlarının gelecekteki yinelemelerine hazırlanmak için oyun oynamaya giderek daha fazla ilgi duyuyor.

Sony Hisseleri %4,3 Arttı

Yapılan açıklamaya göre Bungie, Sony bünyesinde bağımsız olarak çalışmaya devam edecek . Video oyunu geliştiricisinin en son hiti, birden fazla platformda sunulmaya devam edecek olan Destiny 2. Halo franchise, 2011′den beri Microsoft’un 343 Industries tarafından geliştirilmiştir. Son oyunu Halo Infinite, 2021′de Xbox ve Windows’ta piyasaya sürüldü.

Başkan ve CEO Kenichiro Yoshida, “Bungie, dünyanın en sevilen video oyunu serilerinden bazılarını yarattı ve geliştirmeye devam ediyor ve değerlerini insanların oyun deneyimlerini paylaşma arzusuyla hizalayarak, dünya çapında milyonlarca insanı bir araya getiriyor” dedi. Sony Group Corporation, bir açıklamada.

PlayStation’ı geliştiren ve merkezi San Mateo, California’da bulunan Sony Interactive Entertainment, Sony Group Corporation’ın bir yan kuruluşudur.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu