Tiktok Takipçi Satın Al

Sony, Bir Snapdragon 865 Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor!

Sony artık akıllı telefon pazarında büyük bir oyuncu olmayabilir fakat şirket her yıl en yeni Snapdragon işlemcileri tarafından desteklenen cihazı piyasaya sürüyor. Şimdi, Sony’nin Snapdragon 865 amiral gemisinin ilk kanıtı, şirketin üretici yazılımı dağıtım sunucusu üzerinden ortaya çıktı. Sunucuda SM8250 kodlu yonga seti belirtildi.

SM8250’nin yeni nesil SD855 Plus’ı başarabilecek yeni nesil Snapdragon 865 işlemci olduğu söyleniyor. İki yonga halinde gelmesi dışında çok fazla şey bilinmiyor biri 4G diğeri de entegre 5G modemi (x55). Qualcomm’un amiral gemisi işlemcisinin iki türünü piyasaya sürmesi mantıklı geliyor. Hatırlamak için söylenmesi gerekirse Huawei’nin Kirin 990 yonga setinin 4G ve 5G varyantları da var.


Sony, Bir Snapdragon 865 Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor!

5G’nin benimsenmesi 2020’de yoğunlaşacak olsa da, yeni nesil teknoloji hala tüm ülkelerde yaygın olarak bulunmayacak. 5G teknolojisi oldukça pahalıdır. Bu nedenle akıllı telefon üreticileri, yüksek kaliteli akıllı telefonlarının iki çeşidini, 5G’li üst seviye bir modeli ve 4G’li ucuz bir modeli tercih edecekler. Snapdragon 865’in iki çeşidi bu üreticilerin planlarıyla mükemmel şekilde uyum sağlamakta.

Sony’nin Snapdragon 865 amiral gemisi olarak, bunu MWC 2020 Barcelona’da göreceğiz. Şirket, bu yıl Şubat ayında MWC’de Xperia 10 ve 10 Plus modelleri ile birlikte CinemaWide ekranlı ultra yüksek Xperia 1’i tanıttı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu